Zatiaľ čo Apple vzdychá nad predajmi iPhone X, v Číne prebiehajú hlava nehlava boje o najpredávanejší bezrámikový smartfón. Samozrejme, načo vymýšľať niečo nové, keď ľudia túžia po technologických novinkách iných gigantov. 

Práve v predpredaji

Oukitel U18 bojuje proti konkurencii formou nízkej cenovky, čo sa v niektorých prípadoch prejavilo na pár kompromisoch. Predajná cena je nastavená na 147 € a začne platiť od 13. februára, kedy Oukitel U18 vstúpi do predaja. V prípade, že prejavíš záujem už teraz v predpredaji, môžeš ho získať iba za 130 €.

Kúpiť Oukitel U18 v predpredaji za 130 €

Exotický displej bez rámikov

Hneď prvé kompromisy nastali pri konštrukcii, kde bol zvolený koncept plastového zadného krytu a kovového rámu zo zinkovej zliatiny. Hlavné lákadlo predstavuje v tomto prípade 5,85-palcový displej s nezvyčajným pomerom strán 21:9. Výsledné rozlíšenie je 1512 x 720 pixelov pri jemnosti 286 ppi. Cieľom displeja je pokryť displejom čo najväčšiu plochu, pri zachovaní veľkosti zariadenia. Výsledkom sú rozmery 150,5 x 73,2 x 10 mm, teda menej než priemerný 5,5 palcový smartfón.

Podobne ako pri iPhone X, aj Oukitel U18 má charakteristický výrez v displeji pre predný 13 MPx fotoaparát, slúchadlo a senzory. Na zadnej strane sa nachádza dvojica snímačov 16 MPx + 5 MPx duálneho fotoaparátu, LED blesk a čítačka odtlačkov prstov. Prekvapením je veľká hrúbka zariadenia, ktorá vznikla pravdepodobne kvôli použitej 4000 mAh batérii.

O pamäť nie je núdza

Výbava zahŕňa čipset Mediatek MT6750 s ôsmimi jadrami s takom 1,5 GHz. K dispozícii sú 4 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB interného úložiska, ktoré nasýtia aj náročnejších zákazníkov. Ak by to nestačilo, úložisko je možné rozšíriť pomocou MicroSD karty až do 64 GB. Použitý je takmer čistý operačný systém Android 7.0. Výrobca ho iba vylepšil o niekoľko nadštandardných funkcii.

Jednou z nich je napríklad odmykanie pomocou tváre. Ako som už spomínal vyššie, Oukitel U18 je vybavený nadpriemernou batériou s kapacitou 4 000 mAh, čo sa samozrejme pozitívne prejaví na výdrži batérie. Nabíjanie je riešené cez rozhranie USB-C a napätie 5 V pri prúde 2 A.  V prípade potreby dokážeš cez OTG redukciu nabíjať aj cudzie zariadenia.

„Plné“ LTE a iné benefity

K šťastnému používaniu sú k dispozícii všetky Slovenské LTE frekvencie, ktoré ťa v teréne určite neobmedzia. Podobne tu nájdeme aj rozhranie Bluetooth 4.1 a WiFi so starším štandardom 802.11 b/g/n. Podporovaný je aj prenos dát cez displej HotKnot od Mediateku.

Kúpiť Oukitel U18 v predpredaji za 130 €

Ak ťa Oukitel U18 zaujal, nezabudni na exkluzívnu predpredajovú cenu 130 €, ktorá platí na prvých 1000 ks alebo do 7. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom