iPhone X je na trhu už nejaký ten piatok a stále je okolo neho mnoho rečí. V skutočnosti sa mu ale nedarí až tak, ako by sa mohlo zdať. Vlastne je na tom horšie než Apple očakávalo.

O prekvapivých správach informoval server Nikkei. Podľa neho Apple údajne informovalo svojich dodávateľov a poriadnej zmene plánov. Zatiaľ čo ešte donedávna očakávalo, že  v prvom štvrťroku 2018 vyrobí až 40 miliónov kusov, teraz očakávania okresalo na polovicu.

Zmenu pocítia aj dodávatelia

V rozpätí január-marec už teda Apple plánuje vyrobiť „iba“ okolo 20 miliónov kusov. Nižší počet vyrobených smartfónov však pocíti nielen samotná spoločnosť, ale aj jej dodávatelia. Straty sa odhadujú na miliardy eur. Dôvodov takéhoto počínania môže byť niekoľko. Jedným z nich má byť nadmerné množstvo zásob, ktoré vzniklo po vyriešení problému s nedostatkom komponentov pre TrueDepth kameru.

Záchrana je na ceste

Nenechaj si ujsť
Apple radšej zruší predaj iPhone X, ako by ho mal predávať lacnejšie

So svojimi očakávaniami poľavili aj analytici. Tí ešte donedávna predpovedali, že iPhone X vstúpi do apríla s počtom 63 miliónov predaných kusov. Po novom už predpokladajú hodnotu predajov na úrovni 51 až 57 miliónov. Pokiaľ sú informácie od zdroja pravdivé, tento rok by sme sa mohli dočkať nového iPhonu so 6.1-palcovým LCD displejom. Apple totiž údajne degraduje aj produkciu OLED panelov a dáva nádeje do nového modelu, ktorý by mohol aspoň sčasti vynahradiť trochu spackané predaje iPhonu X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom