Komunikácia prostredníctvom mobilných zariadení prešla postupom času výrazným vývojom. Okrem rozšírenia pokrytia či kvality hovorov sa rozširujú aj možnosti, ako sa so svojimi blízkymi skontaktovať. Slovenský Orange teraz posúva latku v telefonovaní a posielaní SMS správ ešte vyššie a predstavuje komunikáciu skrz Wi-Fi siete. 

Mobilní operátori sa snažia svojim zákazníkom poskytovať čoraz lepšie a kvalitnejšie služby. Výrazným zlepšením komunikácie prostredníctvom smartfónov bolo sprístupnenie volaní cez VoLTE. Ďalší veľký krok vpred teraz urobil Orange, ktorý počnúc dnešným dňom umožní volať a posielať SMS správy aj pomocou Wi-Fi sietí.

Hovory a SMS správy cez Wi-Fi

Zákazníci sa tak už nebudú musieť spoliehať len na mobilný signál operátora. Služba VoWifi im umožní spojiť sa so svojimi kontaktmi aj v oblastiach, kde nie je dostatočné pokrytie. V porovnaní s 2G a 3G sieťou však používateľ bude môcť komunikovať a využívať dátové pripojenie súčasne, pričom sa internetové pripojenie počas hovorov nepreruší.

Nenechaj si ujsť
Pripravuje sa veľký krok pre 4ku? Z Orange si chce požičať národné 3G pásmo

Táto nová služba v podstate funguje ako bežné volania a SMS správy, no cez Wi-Fi siete. Orange si za jej využívanie taktiež nevypýta vysoké poplatky, ktoré budú rovnaké ako pri „starom“ spôsobe komunikácie. Nesmiernou výhodou VoWifi volaní je, že aj keď sa zákazník dostane mimo dosah Wi-Fi siete, hovor bude automaticky prebiehať v mobilnej sieti operátora.

Má to však malý háčik

Podmienkou je, že používateľ, ktorý chce túto službu využívať, musí mať zakúpený smartfón priamo z niektorej z predajní Orangeu. Ich výsadou je práve podpora VoWifi technológie, ktorú prináša špeciálny firmware. K dispozícii sú zatiaľ len dva takto vybavené modely, a to Samsung Galaxy S7 a S7 Edge. Onedlho sa však zoznam podporovaných zariadení rozhodne rozšíri.

Pre využitie novej služby je tiež potrebné využívať niektorý z Orange paušálov, Prima kartu alebo FunFón a využívať Wi-Fi u nás na Slovensku. Aktivácia ako aj využívanie tejto novej služby bude prebiehať už od dnešného dňa automaticky a zadarmo. Orange týmto krokom posúva spôsob komunikácie na novú úroveň a zákazníci tak získajú ešte širšie možnosti, ako sa spojiť so svojimi priateľmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom