Štvrtý slovenský mobilný operátor si od svojho vzniku stihol vďaka skvelým ponukám získať široký zástup spokojných zákazníkov. Tým ale doposiaľ chýbalo surfovanie internetom v 3G. 4ka má v prevádzke len 2G a 4G siete, ku ktorým už čoskoro pribudne 3G priamo od Orange. Exkluzívne informácie priniesol portál Živé.sk

Najmladší mobilný operátor na Slovensku pôsobí iba zopár rokov, no vďaka lákavým cenám a stále lepším službám si získal priazeň mnohých zákazníkov. 4ka doposiaľ od svojho začiatku prevádzkuje iba 2G sieť a 4G pásmo vo väčších mestách. V jej ponuke tak chýba možnosť využívania 3G siete. To však bude čoskoro minulosťou a v 3G budú surfovať aj majitelia SIM kariet 4ky.

Spolupráca Orange a 4ky prinesie svoje ovocie

Štvrtý slovenský operátor totiž aktuálne rokuje s Orangeom o možnosti národného roamingu. Obe spoločnosti sa k tejto téme zatiaľ oficiálne nevyjadrili. Zopár slov však prezradil manažér komunikácie Orangeu, Tomáš Palovský: Verejnosť budeme radi informovať v prípade aktuálnych noviniek, ktoré sú pripravené na spustenie a zákazníci si ich budú môcť v dohľadnej dobe vyskúšať.“ 

Nenechaj si ujsť
Konečne služby hodné 21. storočia. 4ka uviedla novú ponuku plnú dát a hovorov za super cenu

3G sieť Oranbge pokrýva až 94,6 % územia Slovenska, a tak nie divu, že sa 4ka rozhodla zobrať si za partnera v poskytovaní roamingu práve Orange. Jeho zákazníci môžu toto pásmo využívať v 1700 obciach a 140 mestách, kde rýchlosť internetu priemerne dosahuje 15 MB/s.

Je tu jedno ALE

Dohoda o národnom roamingu však má platiť len pre 3G a nebude zahŕnať LTE siete.  Ako nová dohoda zasiahne ceny a dostupnosť dátových balíčkov, zatiaľ nie je známe. Zákazník 4ky si aktuálne môže za 1 € zakúpiť 1 GB dát, ktoré platia len v 4G sieti.

Pre prehliadanie internetu v roamingu s 2G pásmom od Orange stojí rovnaké množstvo dát 4 €. Okrem tejto základnej ponuky si záujemca môže spomedzi služieb 4ky vybrať aj paušály TO.∞ či TO.∞ Dáta, ktoré za veľmi prijateľnú cenu poskytujú neobmedzené množstvo dát v 4G sieti 4ky. Čo ale, ak sa Orange rozhodne 3G pásmo odstaviť? Informácie z minulého roka jasne naznačovali, že sa tento operátor rozhodol vypnúť 3G a prevádzkovať iba 2G a 4G. Pokiaľ by sa však Orange a 4ka dohodli na spolupráci v národnom roamingu, je viac než pravdepodobné, že sa odstávka odloží aj o niekoľko rokov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP