Oppo ako dcérska spoločnosť BBK len nedávno ohúrila technologický svet svojím najnovším smartfónom Find X. Jeho najväčšou vychytávkou je vysúvací mechanizmus, ktorý v sebe ukrýva senzory a fotoaparáty. V tomto článku sa pozrieme, ako tento mechanizmus funguje.

Motorizovanú časť v podobe výsuvného fotoaparátu nám ako prvý ukázal Vivo NEX. Oppo Find X posunul tento mechanizmus na vyššiu úroveň, keďže ukrýva viac ako len predný sefie fotoaparát. Vďaka tomu získal Find X naozaj tenučké rámiky okolo displeja, čím sa dostal oveľa bližšie k pravému bezrámikovému smartfónu. Šikovný technici z čínskeho blogu ZOL nám teraz ponúkli možnosť pozrieť sa na to, ako vyzerá Find X a jeho mechanizmus zvnútra.

Výsuvný mechanizmus vraj vydrží až 5 rokov

Pri rozobratí smartfónu technici zistili, že vysúvací mechanizmus nie je možné úplne rozobrať. Oppo chce týmto krokom zabezpečiť to, aby samotný mechanizmus bol schopný fungovania po dobu piatich rokov bez potreby opravy. Pri pohľade naň je možné vidieť, že je odlišný od toho v smartfóne Vivo NEX. V podstate však ide o podobný mechanizmus, v ktorom sú koľajničky posúvača tlmené. To zabezpečí hladký posun hore aj dole bez zbytočných zvukov. Taktiež je možné vidieť motorček a káble.

Najzložitejšia štruktúra, ktorú drží pokope až 41 skrutiek

Z prednej strany výsuvného mechanizmu je možné vidieť množstvo senzorov a ďalších zapracovaných funkcií. Sú to hlavne selfie kamera, slúchadlo, snímače potrebné pre rozoznávanie tváre a zo zadnej strany snímače zadného duálneho fotoaparátu. Tento mechanizmus má však aj svoju daň. Technici, ktorí telefón rozoberali tvrdia, že ma jednu z najzložitejších štruktúr a na jeho rozobratie je potrebných vybrať až 41 skrutiek. Na druhej strane však potvrdili, že ma veľmi kvalitné spracovanie a rozptyl tepla je spracovaný na tiež veľmi vysokej úrovni.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom