banner-nubia-z11
Oppo patrí na domácom trhu medzi najvyhľadávanejších výrobcov smartfónov. U nás nie je až tak populárny, zrejme kvôli vyšším cenám svojich zariadení, ktoré sú kvalitatívne na vysokej úrovni. Rovnakú kvalitu čakáme aj od už takmer mŕtveho Oppo Find 9, ktorý sa nakoniec stane realitou. 

Ak sleduješ smartfónovú scénu dlhší čas, určite si spomenieš na Find 7 od Oppo, ktorý v roku 2014 žal jeden úspech za druhým. Ešte populárnejším sa stal v 2015-tom, kedy jeho cena markantne klesla vďaka skladovým výpredajom. Už od tej doby sa vedú rôzne dohady a špekulácie o právoplatnom nástupcovi tohto veľmi populárneho modelu, ktorý má niesť názov Oppo Find 9. Ten sa teraz po naozaj dlhom čase opäť prebral k životu a jeden z vedúcich pracovníkov spoločnosti potvrdil predstavenie Find 9-ky na prvú polovicu tohto roka.

oppo-find-9-koncept1

Koncept Oppo Find 9

zdroj fotografie: PChome

Oppo Find 9 by sa tak mohol stať pravou vlajkovou loďou spoločnosti od doby, kedy bol predstavený model Find 7. Oppo vo veľkom začalo vo svojich nových smartfónoch používať procesory vyššej strednej triedy, pričom čínska konkurencia ponúka v podobných cenových reláciách už poriadne vlajkové lode. Od Oppo Find 9 sa preto očakáva výbava pravej vlajkovej lode, ktorá má zahŕňať už štandardný 5,5″ displej. Pod ochranným sklom sa má nachádzať Super AMOLED panel so zahnutými hranami a QuadHD rozlíšením.

oppo-find-9
zdroj fotografie: PChome

Najnovšie správy hovoria o dostupnosti dvoch verzií – jednej so Snapdragonom 653, 4 GB RAM a 64 GB pamäťou a druhej s najnovším Snapdragonom 835, masívnou 8 GB RAM pamäťou a 128 GB vnútorným úložiskom. Okrem nadupaného hardvéru sa dočkáme aj nového softvéru v podobe novej nadstavby, ktorú má Oppo nazvať FindOS. Nový systém čínskeho výrobcu bude integrovať umelú inteligenciu, ktorá sa pomaly, ale isto stane štandardom aj pre smartfóny. Sme veľmi zvedaví, čo nám tento rok Oppo ukáže a či sa naozaj dočkáme toľko chceného Oppo Find 9.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP