Nemecká automobilka Opel zverejnila cenník elektrického modelu Corsa-e pre Slovensko. Dostupné sú dve verzie podľa výbavy, a elektromobil prichádza aj s uvádzacím bonusom.

Oficiálne ceny pre Slovensko

Opel Corsa-e je prvý elektromobil od nemeckého výrobcu, ktorý teraz prichádza aj na náš trh, pričom automobilka na svojej stránke zverejnila jeho oficiálny cenník. Model Corsa-e je poháňaný elektromotorom s výkonom 100 kW (136 koní) a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm. Batéria má kapacitu 50 kWh, a vozidlu postačuje na 330 kilometrov dojazdu.

Podporuje aj rýchle nabíjanie, pričom výrobca uvádza že je schopná nabitia na 80% už za 30 minút. Čo sa jej záruky týka, Opel ponúka buď 5 rokov alebo 150 000 kilometrov, podľa toho, čo nastane skôr.

Elektromobil je k dispozícii v dvoch rozdielnych výbavách, nižšej Edition a vyššej Elegance, ktorá ponúka navyše najmä luxusnejšie prvky interiéru, a dostupný je aj príjemný uvádzací bonus.

Opel Corsa-e sa však neradí k tým najlacnejším modelom, pričom vo výbave Edition ťa s bonusom 1 500 € vyjde na 28 490 €, a za edíciu Elegance zaplatíš po odrátaní bonusu 1800 € dokopy 29 990 €.

Cenník je podľa automobilky platný do 31. marca, a zatiaľ nie je isté, či bude akcia pokračovať aj naďalej. Opel Corsa-e je však plnohodnotný mestský elektromobil, a predstavuje konkurenciu pre množstvu ďalších modelov, ktoré na náš trh v poslednom období prišli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom