Od pondelka 29.10 je medzi nami horúca novinka OnePlus 6T. Okrem jeho nabitých špecifikácií a mierne pozmeneného dizajnu bola oznámená aj iná zaujímavosť. Smartfón bude totižto ako prvé OnePlus zariadenie predávané americkým operátorom T-Mobile.

OnePlus si buduje stále širšiu a širšiu základňu svojich verných fanúšikov a s najnovším modelom OnePlus 6T má veľkú šancu dobyť aj územie USA. Základom jeho úspechu je perfektný hardvér v spojení s ultrarýchlym softvérom za bezkonkurenčnú cenu. Americký trh si však vyžaduje ešte niečo viac, kľúčovým bodom je totiž dohoda s veľkým operátorom. Tú sa teraz podarilo OnePlus dosiahnuť s T-Mobile, ktorý bude OnePlus 6T predávať v USA ako vôbec prvý smartfón od tejto čínskej spoločnosti.

Podpora operátora je v USA dôležitá

Prečo je to hlavný dôvod na úsmev pre výrobcu z Číny? Američania totižto najčastejšie kupujú vlajkové lode a všeobecne smartfóny prostredníctvom operátorov. Len málo obyvateľov dôveruje online predajcom či predajcom z tretích strán. Tento krok bol preto pre OnePlus veľmi dôležitý, pokiaľ chcel plne preraziť na americký trh.

OnePlus ponúkol Američanom cenovú revolúciu

Pri samotnom predstavení OnePlus 6T bolo oznámené, že ho prostredníctvom operátora T-Mobile bude možné v newyorskej kamennej predajni zakúpiť už tri dni pred príchodom na trh. Cena smartfónu začína na sume 549 $/€ za základnú konfiguráciu, až po 629 $/€ za najvyššiu. Mnohé vlajkové lode s podobnými špecifikáciami majú často cenovku nastavenú nad 800 € či dokonca 1000 €. Spolu s výmenným programom exkluzívne v T-Mobile U.S. môže zákazník pri odovzdaní svojho starého smartfónu získať až 300 $ naspäť. To prilákalo do predajni T-Mobile hordu ľudí.

OnePlus 6T spôsobil väčší ošiaľ ako nové iPhony

Hneď po predstavení smartfónu sa na Times Square pred predajňou T-Mobile začal vytvárať ohromný dav ľudí. Ak si zoberieme do úvahy, že ľudia mohli získať OnePlus 6T v predpredaji s výmenným programom za 249$, ani sa nečudujeme. Zamestnanci T-Mobile predajne boli jednoducho v šoku a tvrdili, že nič takéto ešte nevideli. Niektorí dokonca povedali, že ani nové iPhony neprilákali toľko ľudí. T-Mobile teda stavil na výbornú kartu a s OnePlus má šancu dosiahnuť v USA významný úspech.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom