Aj keď sa pôvodne plánovalo, že OnePlus 6T bude predstavený až zajtra, tak sa celá akcia presunula o deň skôr, a to z dôvodu konania Apple konferencie, ktorá by sa časovo prekrývala.

Dlho sa špekulovalo o tom, čo všetok novinka ponúkne a hlavne, ako bude vyzerať. Čakanie sa však oficiálne skončilo a môžme tak privítať nového zabijaka vlajkových lodí. Znova sa ukázalo, že OnePlus si nerobí ťažkú hlavu v únikom informácií a nový OnePlus 6T je presne taký, ako ho ukázali aj rôzne rendery.

Kvapka namiesto výrezu

Prvou významnejšou zmenou je nahradenie výrezu na štýl iPhone X dizajnom v tvare kvapky, v ktorej na nachádza predný fotoaparát. Navyše, zmenšili sa aj rozmery spodného rámika. Uhlopriečku displeja je na úrovni 6,41″, pričom ide o Optic AMOLED displej s rozlíšením FullHD+ (2340 x 1080 pixelov) a pomerom strán 19,5:9. Hustota pixelov je na úrovni 402 ppi. Displej chráni ochranné sklo Gorilla Glass novej šiestej generácie.

WinFuture

Výraznou novinkou je tiež zmena pozície snímača odtlačkov prstov, ktorý sa za zadnej strany premiestnil rovno pod displej. Aj OnePlus tak prichádza s funkcionalitou, ktorú nám už stihli ukázať napríklad Vivo, Xiaomi či Huawei. Počas konferencie sa OnePlus vyjadril, že pôjde o najrýchlejší snímač odtlačkov prstov pod displejom na trhu. Odomknutie by malo trvať len 0,34 stotín sekundy. Navyše, bezpečnosť snímača má byť rovnako vysoká ako u štandardného riešenia v predchádzajúcom modeli OnePlus 6.

Rýchlik prichádza

Hardvérové špecifikácie znovu ukazujú, že pôjde o jedno z najvýkonnejších zariadení na trhu. Nechýba tak procesor Snapdragon 845, ktorému sekunduje 6 alebo 8 GB RAM a 128 GB , prípadne 256 GB UFS 2.1 úložisko, ktoré však nie je možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty. OnePlus predstavilo aj niekoľko vylepšení v oblasti herného výkonu. Funkcia SmartBoost napríklad na istý čas využíva kvôli rýchlosti RAM pamäť ako vnútorné úložisko.

Zloženie fotoaparátov ostalo rovnaké ako u predchodcu, a to 20 MPx primárny snímač na zadnej strane s clonou f/1,7 a sekundárny snímač s rozlíšením 16 MPx a f/1,7.  Fotoaparát je schopný natáčať 2K videa pri 60 snímkoch za sekundu. Vo výbave sa nachádza optická aj elektronická stabilizácia obrazu. OnePlus vykonalo aj softvérové úpravy, ktoré ponúknu ešte lepší zážitok z fotenia než tomu bolo u predchodcu.

Veľké zmeny sa majú dotknúť najmä fotografovania v noci. Môže za to režim Nightscape, ktorý vytvorili vo OnePlus. Ide o kombináciu HDR, eliminácie šumu, stabilizácie obrazu a optimalizovanie detailov. Skvelou správou je, že tento režim dostanú vo forme aktualizácie aj používatelia smartfónu OnePlus 6.

Ďalším vylepšením fotoaparátov je portrétový režim, ktorý dostáva aj štúdiové osvetlenie, ktoré poznáme napríklad z iPhone či Huawei zariadení.

Jack chýba, 5G podpora už nie

Samozrejmosťou je podpora všetkých známych štandardov ako Bluetooth 5.0, NFC, no 3,5 mm jack by si tu hľadal márne. Batéria má kapacitu 3700 mAh, čo je mierny nárast a taktiež podporuje rýchle nabíjanie (5V/4A), a to vlastným štandardom Dash Charge. Výdrž batérie sa podľa spoločnosti zlepšila o 23 % v porovnaní s OP 6. Operačným systémom je Android 9 s nadstavbou OxygenOS. Vylepšené sú gestá, ale aj animácie a rýchlosť či odozva systému.

Nechýba podpora 4G pásiem, pričom pre OnePlus je mimoriadne dôležité aj ohlásenie spolupráce s operátorom T-Mobile na trhu v USA, kde sa chce firma presadiť. Navyše, po vzore napríklad Xiaomi Mi MIX 3 bola ohlásená aj podpora 5G konektivity v smartfóne od OnePlus. Prísť má v budúcom roku, ale nie je úplne jasné, či pôjde o špeciálnu verziu OP6T alebo o celkom nové zariadenie.

Dostupnosť a cena

Smartfón sa bude predávať v dvoch prevedeniach čiernej – Mirror Black a Midnight Black. Predaj prvých kusov zariadenia začína v USA už dnes v Európe od 6. novembra na oficiálnej stránke OnePlus. Cena OnePlus 6T pre model so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom je stanovená na 549 dolárov. Vybavenejšia verzia  s 8 GB príde za 579 dolárov a 8 GB + 256 GB ROM s cenou 629 dolárov. Cenovky pre náš trh ešte nie sú známe, ale mali by sa pohybovať na rovnakej úrovni.

Článok priebežne aktualizujeme

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú