Výrobca týchto „zabijakov vlajkových lodí“ sa snažil od svojich začiatkov prinášať špičkové smartfóny za čo najnižšie ceny. Po pár rokoch sa však situácia na trhu zmenila, a tak bol aj on nútený predávať svoje modely za viac peňazí, no stále ide o prijateľné sumy. Všetko môže zmeniť chystané OnePlus 6T, ktoré príde v troch rôznych verziách a podľa uniknutých informácií bude ešte drahšie ako OnePlus 6.

Úplne prvé OnePlus One sa v roku 2014 predávalo za odporúčanú maloobchodnú cenu zhruba 300 €. Vzhľadom na výbavu a ostatné vlastnosti tejto vtedajšej novinky išlo o jeden z najlepšie vybavených smartfónov za minimálnu cenu. Vďaka tomu si spoločnosť získala priazeň mnohých zákazníkov, ktorí sa však neskôr museli zmieriť s rastom cien. Doteraz je však cenová politika OnePlus veľmi rozumná a za svoje špičkové modely si stále nepýta 4-ciferné sumy ako konkurencia.

Zdražovaniu sa opäť nevyhne ani OnePlus

Radosť z tváre fanúšikov značky, ktorí netrpezlivo čakajú na nové OnePlus 6T, môžu zmazať odhalené informácie o cenách, ktoré si výrobca vypýta za 3 výkonové a pamäťové verzie smartfónu. Pokiaľ by sa naplnili tieto odhalenia, táto novinka tak bude ešte drahšia ako jej predchodca a pôjde o najdrahší model z dielne OnePlus doteraz. Spoločnosť zrejme opäť o trocha zdvihne ceny, aby tak kompenzovala nové vylepšenia, ktoré do tohto „zabijaka vlajkových lodí“ prinesie.

Nenechaj si ujsť
OnePlus 6T sa ukazuje v prvom benchmarku. Hardvérová výbava bude opäť brutálna

Predpokladané ceny za OnePlus 6T:

  • Verzia so 6 GB RAM a 128 GB ROM – 37 999 rupií (448 €)
  • Verzia s 8 GB RAM a 128 GB ROM – 40 999 rupií (483 €)
  • Verzia s 8 GB RAM a 256 GB ROM – 44 999 rupií (530 €)

Teraz by mohli mnohí argumentovať, že OnePlus 6 na oficiálnej stránke stojí v eurách ešte viac. Áno, je to tak, no tieto ceny za OnePlus 6T unikli pôvodne z portálu MySmartPrice v indických rupiách. Pri pohľade na indický e-shop spoločnosti vidíme, že základná verzia aktuálneho modelu sa stále predáva za 34 999 rupií, teda približne 412 €, pričom sa jeho oficiálna cena v eurách vyšplhala na 519 €. Rozdiel vyše 100 € by tak nepotešil žiadneho fanúšika ani u OnePlus 6T. Táto novinka bude pritom odhalená už 30. októbra v New Yorku, kedy ukáže všetky svoje vylepšenia, vrátane oficiálnych cenoviek. Ostáva tak len dúfať, že ju výrobca výrazne nezvýši proti vôli svojich zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom