Výrobca týchto „zabijakov vlajkových lodí“ sa snažil od svojich začiatkov prinášať špičkové smartfóny za čo najnižšie ceny. Po pár rokoch sa však situácia na trhu zmenila, a tak bol aj on nútený predávať svoje modely za viac peňazí, no stále ide o prijateľné sumy. Všetko môže zmeniť chystané OnePlus 6T, ktoré príde v troch rôznych verziách a podľa uniknutých informácií bude ešte drahšie ako OnePlus 6.

Úplne prvé OnePlus One sa v roku 2014 predávalo za odporúčanú maloobchodnú cenu zhruba 300 €. Vzhľadom na výbavu a ostatné vlastnosti tejto vtedajšej novinky išlo o jeden z najlepšie vybavených smartfónov za minimálnu cenu. Vďaka tomu si spoločnosť získala priazeň mnohých zákazníkov, ktorí sa však neskôr museli zmieriť s rastom cien. Doteraz je však cenová politika OnePlus veľmi rozumná a za svoje špičkové modely si stále nepýta 4-ciferné sumy ako konkurencia.

Zdražovaniu sa opäť nevyhne ani OnePlus

Radosť z tváre fanúšikov značky, ktorí netrpezlivo čakajú na nové OnePlus 6T, môžu zmazať odhalené informácie o cenách, ktoré si výrobca vypýta za 3 výkonové a pamäťové verzie smartfónu. Pokiaľ by sa naplnili tieto odhalenia, táto novinka tak bude ešte drahšia ako jej predchodca a pôjde o najdrahší model z dielne OnePlus doteraz. Spoločnosť zrejme opäť o trocha zdvihne ceny, aby tak kompenzovala nové vylepšenia, ktoré do tohto „zabijaka vlajkových lodí“ prinesie.

Nenechaj si ujsť
OnePlus 6T sa ukazuje v prvom benchmarku. Hardvérová výbava bude opäť brutálna

Predpokladané ceny za OnePlus 6T:

  • Verzia so 6 GB RAM a 128 GB ROM – 37 999 rupií (448 €)
  • Verzia s 8 GB RAM a 128 GB ROM – 40 999 rupií (483 €)
  • Verzia s 8 GB RAM a 256 GB ROM – 44 999 rupií (530 €)

Teraz by mohli mnohí argumentovať, že OnePlus 6 na oficiálnej stránke stojí v eurách ešte viac. Áno, je to tak, no tieto ceny za OnePlus 6T unikli pôvodne z portálu MySmartPrice v indických rupiách. Pri pohľade na indický e-shop spoločnosti vidíme, že základná verzia aktuálneho modelu sa stále predáva za 34 999 rupií, teda približne 412 €, pričom sa jeho oficiálna cena v eurách vyšplhala na 519 €. Rozdiel vyše 100 € by tak nepotešil žiadneho fanúšika ani u OnePlus 6T. Táto novinka bude pritom odhalená už 30. októbra v New Yorku, kedy ukáže všetky svoje vylepšenia, vrátane oficiálnych cenoviek. Ostáva tak len dúfať, že ju výrobca výrazne nezvýši proti vôli svojich zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny