Kam sa len podela agresívna cenová politika výrobcu OnePlus? Zatiaľ čo vo svojich začiatkoch predával smartfóny za naozaj lukratívne ceny, dnes si už dvakrát rozmyslíš, či si kúpiš iPhone alebo čínske zariadenie s Androidom.

CEO spoločnosti OnePlus, Pete Lau, naznačil, koľko by mohla stáť pripravovaná novinka OnePlus 5T. Jeden z používateľov čínskej sociálnej siete Weibo sa ho totiž opýtal, či mu na OnePlus 5T stačí 4000 juanov (okolo 600 dolárov). Lau mu na to len jednoducho odpovedal: „Stačí.“ Oficiálne tak síce potvrdil, že novinka viac stáť nebude, no zároveň nevyvrátil predchádzajúce špekulácie, že pôjde len o čosi nižšiu cenu. Vyzerá to tak, že OnePlus si teda trúfa ísť s cenami čoraz vyššie a vyššie.

iPhone 7 Plus alebo OnePlus 5T?

Pokiaľ by sme mali očakávané ceny premietnuť aj na tie európske, vyzeralo by to nejako takto:

6 GB RAM & 64 GB ROM: 550 €

8 GB RAM & 128 GB ROM: 650 €

Pre porovnanie, výrobca si v súčasnosti za OnePlus 5 pýta 499 € v prípade slabšej verzie a 549 € v prípade vybavenejšieho modelu. Ceny sa už dokonca približujú k oveľa známejším vlajkovým lodiam. Napríklad taký 32 GB iPhone 7 Plus kúpiš od 653 € a 64 GB Galaxy S8 od 517 €. Keď vezmeme do úvahy, že OnePlus 5T bude mať zhruba podobnú výbavu, s danými cenami by to na trhu nemal ľahké.

Predstavenie je už za rohom

Nenechaj si ujsť
Unikla ďalšia fotografia OnePlus 5T. Nádherný dizajn opäť potvrdený

Našťastie ale zatiaľ ceny nie sú potvrdené a stále teda svitá nádej, že budú o čosi nižšie. Dátum predstavenia je stanovený na 16. november a celá sa to odohrá v New Yorku o 17:00 nášho času. Predaj však odštartuje oveľa skôr, a to konkrétne 8. novembra o 18:00. S akou konkrétnou výbavou by teda mohol prísť?

Geekbench v tom má jasno

oneplus 5t
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Geekbench

Medzitým sa OnePlus 5T ukázal aj v benchmarkovej aplikácii Geekbench a na povrch tak vyplávali mnohé dôležité špecifikácie. Podľa nich bude displej veľký 6 palcov, ponúkne rozlíšenie 2160 x 1080 a chýbať nebude ani novodobý pomer strán 18:9. Procesor Snapdragon 835 ostáva zachovaný, rovnako ako vyššie spomenuté pamäte. Rozlíšenie predného fotoaparátu by sa ale malo zvýšiť z pôvodných 16 MPx na 20 MPx. Bol by si ochotný za OnePlus 5T vysoliť okolo 600 € alebo by si radšej siahol po známejšej vlajkovej lodi?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP