Po viacerých únikoch a neoficiálnych správach konečne dostávame definitívu priamo od Rockstaru. GTA dostane remasterovanú trilógiu. Ponesie názov Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition a prísť by mala ešte tento rok.

Ako informuje IGN, trilógiu budú tvoriť tituly Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas, ktoré budú prerobené do modernej grafiky a dostanú celý rad vylepšení.

Rockstar zatiaľ nešpecifikoval, o aké konkrétne  vylepšenia pôjde, sľubuje však, že pri hrách bude zachovaný ich ikonický vzhľad a atmosféra originálov.

Trilógia príde na zariadenia PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch a PC (prostredníctvom Rockstar Games Launcher), stane sa tak ešte tento rok. Presný dátum zatiaľ špecifikovaný nebol.

Budúci rok sa remasterované tituly dostanú aj na mobilné zariadenia Android a iOS, na ktorých by mala vyjsť v prvej polovici 2022. Rockstar však zatiaľ nepotvrdil, či budú hry vydané samostatne alebo v rámci jednej kolekcie.

Určite nezmeškaj
GTA 3, San Andreas aj Vice City sa vrátia v HD grafike. Toto je 21 vecí, ktoré si o legendárnej trojici hier nevedel

Herný vydavateľ zároveň avizoval, že existujúce verzie trojice hier na budúci víkend stiahne zo všetkých digitálnych obchodov. Oznámenie remasteru je súčasťou 20. výročia vydania GTA 3 na konzole PlayStation 2 a ich súčasťou budú aj špeciálne eventy v GTA Online.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú