Len pred pár dňami svet obletela správa, že trojica ikonických hier zo série GTA sa dočká remakov a budú prerobené do modernej grafiky. Zdrojom však v tomto prípade bol iba leaker, ktorý informácie nevedel ničím podložiť, čo aktuálne zásadne mení herný portál Kotaku.

Ten, s odvolaním sa na viaceré zdroje priamo z prostredia Rockstaru, totiž potvrdil, že Rockstar Games skutočne pracuje na prerábke trojice svojich hier – konkrétne GTA 3, Vice City a San Andreas.

Staronové hry z populárnej série budú postavené na Unreal Engine a majú ponúknuť mix starej a novej grafiky. Prichádzajúca trojica titulov by po grafickej stránke podľa jedného zo zdrojov mala pripomínať súčasný vzhľad hier za pomoci módov.

Microsoft

Vývojári chcú podľa všetkého zostať verní atmosfére pôvodných hier a až na drobné úpravy i opravy do nich neplánujú nijak zasahovať. Väčšie zmeny majú postihnúť iba používateľské rozhranie.

Ešte tento rok

O vývoj sa stará škótska odnož hernej spoločnosti, Rockstar Dundee, ktorá spolupracuje aj na vývoji remasterovanej verzie GTA V, ktoré má byť predstavené v novembri tohto roka.

Prekvapivou správou však je, že staronová trilógia by mala doraziť ešte na jeseň tohto roka, aktuálne Kotaku hovorí o konci októbra/začiatku novembra.

Trilógia bude vydaná na konzoly PlayStation (PS4, PS5) Xbox (Xbox One, Xbox Series X/S),  PC, Stadia, Nintendo Switch a dokonca tiež na mobilných zariadeniach.

Zdroje však hovoria, že Rockstar sa prednostne sústredí na konzolové verzie a vydanie pre PC a mobilné zariadenia môže byť odložené až na budúci rok.

Zaujímavosťou na záver je, že trojica hier mala byť pôvodne súčasťou remasterovanej verzie GTA V ako bonus, plány sa však zmenili a trilógia bude predstavená samostatne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú