Populárny seriálový kúsok Lucifer sa počas leta vráti na Netflix so svojou finálnou sériou, ktorá konečne dostala dátum premiéry. Za zmienku však stojí aj vysoko hodnotený seriál z univerza Karate Kid, na ktorý streamovacia spoločnosť odkúpila práva.

Obľúbený mysteriózno-kriminálny seriál Lucifer sa počas leta vráti na Netflix so svojou piatou sériou, informuje Whats on Netflix. Piata séria by mala byť zároveň poslednou v rámci seriálu, podľa TVLine však Netflix rokuje aj o možných pokračovaniach či spin-offoch.

Pôvodne mala finálna séria Lucifera pozostávať z 10 epizód, nakoniec ich bude celkovo 16, pričom prvá polovica z nich bude v rámci služby sprístupnená 21. augusta.

Lucifer, v hlavnej úlohe s charizmatickým Tomom Ellisom, bol prvotne produkovaný pod značkou FOX, filmová spoločnosť však seriál po troch sériach zrušila a práva na seriál po masívnej diváckej odozve odkúpil Netflix, ktorý minulý rok predstavil vysokohodnotené 10-dielne pokračovanie.

Všetky štyri série Lucifera nájdeš v ponuke Netflixu, prvé tri bohužiaľ len v pôvodnom znení a bez podpory lokálnych titulkov a to aj napriek tomu, že v susednom česku je seriál dostupný s českými titulkami.

Karate Kid pokračuje

Okrem Lucifera svoj seriálový domov mení aj televízna verzia kultového filmu Karate Kid. Klasiku z 90-tych rokov pred dvoma rokmi vzkriesil YouTube, ktorý svoj seriálový počin s názvom Cobra Kai zaradil do obsahu prémiovej služby YouTube Red, dnešného YouTube Premium.

Prečítaj si aj
Nádielka filmov a seriálov: Toto je takmer 60 titulov, ktoré pribudnú na Netflix

Seriál sa nielen inšpiruje filmovou predlohou, ale priamo na ňu nadväzuje a to dokonca aj s rovnakými ústrednými postavami. Cobra Kai sa odohráva 34 rokov po udalostiach v Karate Kid a zameriava sa na život Johnnyho Lawrenca v podaní Williami Zabku, ktorý sa prediera životom a pokúša sa otvoriť školu karate.

Z Daniela LaRussa, ktorý pred rokmi vyhral slávny turnaj v karate a porazil práve Johnyho Lawrenca, sa medzičasom stal bohatý podnikateľ, no citeľne ho zasiahla strata svojho niekdajšieho mentora. Ústredná dvojica sa po rokoch opäť stretáva a dávna rivalita naberá na sile.

Podľa posledných informácií Hollywood Reporter najnovšie Cobra Kai putuje pod Netflix, ktorý odkúpil práva na seriál. Na Netflixe by sa tak do konca roka mali objaviť dve doposiaľ natočené série, tretiu už produkčne zastreší práve streamovací gigant.

Cobra Kai síce patrí k menej známym seriálom, v hodnotení fanúšikov je však poriadne vysoko. Na ČSFD mu aktuálne patrí 247. priečka v zozname najpopulárnejších seriálov a hodnotenie 86%, ešte lepšie si Cobra Kai vedie na IMDB, kde na základe viac než 40,000 hodnotení získal skvelých 8,8/10.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom