Očakávaná hra Cyberpunk 2077 od štúdia CD Projekt RED bola oznámená ešte späť v roku 2012. Odvtedy sa však po nej zľahla zem a najnovších informácií sme sa dočkali až na konferencii E3 2018, kde sme videli nový trailer.

Zatiaľ však nikto netuší, kedy sa konečne dočkáme vydania. Veľa ľudí to vidí na rok 2020, kedy by hra mohla prísť rovno s novou generáciou konzol. Najnovšie fámy ale hovoria, že by sme sa mali vydania dočkať už tento rok. Najvtipnejšie na tom je, že táto informácia pochádza priamo zo Slovenska.

Poznáme dátum vydania hry Cyberpunk 2077?

Zahraničný portál Gamerant informoval o tom, že jeden slovenský predajca videohier priradil ku hre Cyberpunk 2077 presný dátum vydania. Jedná sa o známy obchod ProGamingShop, ktorý namiesto štandardného zástupného textu napísal “očakávame naskladnenie 28.11.2019“. Pokiaľ by naozaj šlo o pravú uniknutú informáciu, hry by sme sa dočkali už 28. novembra 2019 (štvrtok).

Zobraziť celú galériu (0)
Cyberpunk 2077/YouTube

Veľa ľudí to však odpísalo kvôli tomu, že práve v tento deň sa v USA koná Deň vďakyvzdania. Hry síce väčšinou vychádzajú vo štvrtok alebo v piatok, no takmer nikdy počas sviatku Dňa vďakyvzdania. Zároveň je však dôležité poznamenať, že Cyberpunk 2077 bude mať po svete rôznych distribútorov.

Severnú Ameriku má na starosti Warner Bros., zatiaľ čo distribúciu v 24 rôznych európskych krajinách vedie Bandai Namco. Slovensko však nie je jednou z nich. To znamená, že keby u nás vyšla hra 28. novembra, kdekoľvek inde na svete to môže byť ktorýkoľvek iný deň v týždni.

Poľské vývojárske štúdio CD Projekt RED sa naposledy vyjadrilo tak, že Cyberpunk 2077 vyjde vtedy, keď bude pripravené. Zároveň nedali ani náznak toho, že by to malo byť už tento rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom