banner-mi-notebook-air-13Rok 2016 sa pomaly blíži ku koncu a výrobcovia stále predstavujú svoje zariadenia, no niečo zo svojho majstrovstva si nechávajú aj pre budúci rok, ktorý by mohol priniesť mnoho skvelých vylepšení nielen v oblasti smartfónov.

V tomto roku bolo predstavených veľa nádherných a výkonných zariadení. Keďže sa pomaly blíži koniec roka, väčšina najdôležitejších produktov už bola predstavená, aby si ich zákazníci stihli zaobstarať pod stromček. Výrobcovia však stále vyvíjajú nové, vylepšené produkty, ktoré by mohli predstaviť už začiatkom nasledujúceho roka. V dnešnom článku vám predstavujeme niekoľko dôležitých smartfónov, počítačov a iných zariadení, ktoré by sa mali začať objavovať na trhu.

Samsung Galaxy S8
Koncept Samsung Galaxy S8

Koncept

Pre spoločnosť Samsung bude zrejme najdôležitejšou udalosťou predstavenie nové top modelu Galaxy S8. Výrobca do tohto smartfónu vkladá veľa nádejí, aby sa tak pokúsil napraviť chyby z tohtoročnej jesene. O novej S8-ke zatiaľ veľa nevieme, no šepká sa, že na trh by mala prísť s vlastným asistentom s umelou inteligenciou a jednoznačne aj so skvelými parametrami.

TIP: Nové informácie o Samsungu Galaxy S8 naznačujú 2K displej a absenciu tradičného domovského tlačidla

Ohybný smartfón v podaní Samsungu
foldable-phone

Koncept ohybného smartfónu od Samsugnu

Aj napriek všetkým komplikáciám, Samsung nestráca čas a pokračuje vo vývoji. Nedávno sa na svetlo sveta dostali informácie o tom, že by spoločnosť mohla pracovať aj na ohybnom smartfóne. To, či tohtoročný patent na takého zariadenie Samsung využije už budúci rok, je zatiaľ veľmi otázne, no myšlienka je to vskutku fantastická.

Samsung Galaxy Note 8

samsung-galaxy-note-7-pribeh-nahlad

Budúcnosť smartfónov Note línie nie je úplne jasná. Aj keď po kauze s horiacimi Note 7-čkami Samsung tvrdil, že zavrhne celú líniu týchto high-end phabletov, neskôr však netajil možnosť uvedenia ďalšieho modelu. Keď by sa Samsung rozhodol predstaviť budúci rok Note 8-ku, tak záujem o tento model by mohol byť oveľa nižší práve kvôli jeho neslávnemu predchodcovi. Sme zvedaví, či sa spoločnosti podarí v prípade predstavenia ďalšieho nástupcu napraviť povesť tejto línie.

TIP: Samsung chce potešiť bývalých majiteľov Note 7-ky. Nový Galaxy S8 príde v dvoch verziách s väčším displejom

Nové iPady

apple-produkty

Začiatkom nasledujúceho roka sa od spoločnosti Apple očakáva, že oživí rodinu tabletov iPad. Zamerané by mali byť najmä na Pro verzie s vylepšeným Apple stylusom. Na prednej strane by sa tiež mohli objaviť revolučné displeje s vysokým rozlíšením. Skutočnosť sa však dozvieme až o niekoľko mesiacov.

Nový iMac

new-imac

Osobný počítač iMac od Apple už dávnejšie prešiel rôznymi vylepšeniami. Tým posledným bolo použitie ohromnej 5K obrazovky. Okrem toho však spoločnosť nijak významne iMac nevylepšila. Ďalší rok by tak Apple mohol priniesť nový model s použitím USB-C portov, ktorými sú už jeho ostatné zariadenia vybavené. Bohužiaľ, výrobca zatiaľ príchod nového iMacu vôbec nenaznačil.

Výročný iPhone 8

iphone-8

Hovorí sa, že Xiaomi „vyfúklo“ dizajn, ktorý mal by použitý pri novom iPhone 8. To, či je to pravdou, sa už asi nedozvieme. Nový smartfón, ktorý Apple predstaví budúci rok, bude niesť prívlastok výročný. Bude sa tak jednať v poradí už o desiaty smartfón giganta, a preto sa dá predpokladať, že príde s úplne novým dizajnom a významnými vylepšeniami. Výrobca by v tomto zariadení mohol použiť nový organický displej, ktorý by pokrýval celú prednú stranu. Dokonca by nemusel obsahovať ani domovské tlačidlo. Kalifornský gigant by vraj mal pracovať aj na pridávaní vstavaných funkcií do virtuálnej reality pre rôzne aplikácie, čo však do predstavenia iPhone 8 nemusí stihnúť.

TIP: Apple sa pokúša presunúť kompletnú výrobu iPhonov do USA

Google Pixel 2. generácie

google-pixel-zablokovane-ucty

Tento rok bol pre Google významný najmä predstavením vlastných Pixel smartfónov. Tie spravili v technologickom svete poriadny rozruch, hlavne čo sa fotoaparátu týka. Plány na budúci rok zatiaľ nie sú presne známe, no s novými hardvérovými vylepšeniami v budúcoročnom Pixel smartfóne by Google rozhodne nič nepokazil.

Google notebook s Andromeda OS

new-chromebook-pixel-2267.0

Zdá sa, že Google chystá v roku 2017 aj významnú zmenu vo svojich operačných systémoch Chrome OS a Android. Tie by mali po úprave byť schopné bežať aj na iných zariadeniach. Nový notebook od Googlu by tak mal byť poháňaný systémom nazvaným Andromeda. Novinka bude predstavená až na jeseň 2017 a ukáže vízie týkajúce sa budúcnosti Chromebookov. Šepká sa, že táto novinka s Andromeda OS by mohla pracovať ako klasický notebook, ale aj ako tablet.

Inteligentné hodinky od Googlu

a-smartwatch-made-by-google

Google vynechal veľkú aktualizáciu pre smart hodinky, ktorú ponúkne zrejme až budúci rok a keďže spoločnosť už vlastné smartfóny Pixel má, je možné, že v roku 2017 prídu na rad aj inteligentné hodinky. Tie by mohli priniesť väčší záujem zákazníkov o nositeľné zariadenia.

Ešte lepší Microsoft Surface Pro

a-new-version-of-microsofts-surface-pro

Bohužiaľ, tento rok nám Microsoft neponúkol nový Surface Pro, čo je poprvýkrát odkedy spoločnosť s touto líniou zariadení prišla na trh. Predstavenie ďalšieho nástupcu sa tak dá očakávať už budúci rok.

Microsoft Surface Book 2

surface-book

Surface Book je prvým laptopom Microsoftu. Preto je možné, že v ďalšom roku prinesie spoločnosť jeho vylepšenú verziu. Už tento model bol dostatočne rýchly a výkonný, no bolo by skvelé vidieť Microsoft posunúť hranice ešte o čosi ďalej.

Virtuálna realita pracujúca s Windows 10

vr-windows-10

Významný update pre Windows 10 má prísť v ďalšom roku. Nová verzia dostane aj podporu pre virtuálnu realitu, ktorú tak bude môcť na počítači používať ktokoľvek. VR budú predávať spoločnosti, ako Dell, Asus a Lenovo. Cenovka bude štartovať na úrovni 280 €, pričom najdrahšou verziou bude Oculus Rift s cenou viac ako 560 €.

Fitness zariadenia od Fitbit

new-form-factors-from-fitbit

Fitbit každoročne predstavuje svoje fitness náramky, no rok 2017 by mohol priniesť ešte významnejšie vylepšenia. Výrobca potvrdil, že vyvíjajú produkty v novej podobe, čo by mohlo výrobcovi pomôcť s budúcoročným expandovaním.

Nintendo Switch

nintendo-switch-header

Fanúšikovia Nintenda by si mali do kalendára zapísať marec 2017. Práve v tomto období bude oficiálne predstavená nová ikonická konzola, ktorá dokáže spolupracovať s televíziou, no hravo si poradí aj bez nej, a to všetko vďaka inovatívnemu prenosnému systému Nintenda. Výrobca už predstavil aj 3-minútové predvádzacie video.

Projekt Xbox Scorpio

xbox-project-scorpio

Ďalšou novinkou od Microsoftu by mohol byť nový, výkonný Xbox, ktorý je zahrnutý do projektu Scorpio. Výsledkom vraj má byť výkonná herná konzola navrhnutá pre 4K televízory a virtuálnu realitu, ako napríklad Oculus Rift. Novinka sa bude sústrediť predovšetkým na hráčov, ktorí preferujú výkon pred cenou a inými špecifikáciami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom