banner-mi5s-plusSamsung Galaxy S8 je síce ešte veľmi ďaleko, no už teraz sa dozvedáme veľmi podrobné informácie o azda najdôležitejšej vlajkovej lodi v celej histórii giganta. Kauza s modelom Note 7 poriadna poškodila renomé spoločnosti, a tak S8-čka musí napravovať množstvo negatív od používateľov. 

Dávnejšie sa k nám dostala informácia, v ktorej stálo, že vlajková loď bude vybavená neuveriteľným 4K displejom, čo mnohých doslova zarazilo. Podľa nových podrobností priamo od jedného z dodávateľov sa tento scenár nenaplní a bude na nás čakať tradičný 2K displej, ktorý všetci veľmi dobre poznáme už niekoľko rokov. Záťaž na batériu pri 4K displeji je enormná a celková výdrž by bola určite katastrofálna. Nehovoriac o tom, že aféra s vybuchujúcimi batériami, ku ktorej by sa ešte pridala väčšia výpočtová náročnosť na celé zariadenie, sa v očiach fanúšikov nemôže stretnúť s porozumením.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-s8-concept-8

Dodávateľ rovnako potvrdil správy o odstránení tlačidla Domov, ktoré zdobí smartfóny Samsung už od prvej generácie. Namiesto tohto tlačidla teda zrejme bude použitý ultrazvukový skener odtlačkov prstov s umiestnením priamo pod displejom. Hovorí sa aj o bezrámikovom displeji s doteraz najväčším pomerom k prednej strane. Oficiálne stanovisko od výrobcu taktiež potvrdilo prítomnosť nového asistenta s umelou inteligenciou Bixby, ktorý vyzve na súboj Siri a Google Asistenta.

samsung-galaxy-s8-concept-7

Žiaľ, dnes nás rovnako nepotešili správy o možnom posunutí oficiálneho predstavenia, ktoré sa má konať až začiatkom marca, namiesto pôvodného dátumu 27. februára. V každom prípade, musíme rátať s čoraz častejším únikom informácií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom