banner-iphone-7Určite je vám známe, že Apple svoje produkty v USA len navrhuje, zatiaľ čo v Číne sa smartfóny vyrábajú. Toto logistické riešenie však dlho v platnosti už asi nebude.

Pošuškáva sa totiž, že gigant chce svoju výrobu presunúť na domovskú pôdu. Tomuto faktu nahráva aj žiadosť Applu k hlavným výrobcom, teda k Foxconnu a Pegatronu, ktorí mali zistiť viacej podrobností ohľadom presunu výroby. Náhle rozhodnutie bolo zapríčinené aj víťazstvom Donalda Trumpa v prezidentských voľbách, ktorý priamo navrhol gigantovi z Cupertina, aby presunul výrobu do Ameriky. Tento presun si však žiada nemalé finančné prostriedky, ktoré by sa mohli odraziť už na tak vysokej koncovej cene Apple produktov.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

donald-trump-tim-cook-foto

Podľa analytikov by to mohlo spôsobiť až 50 % nárast výrobných nákladov. Medzi ďalšie nevýhody patrí aj fakt, že väčšina dodávateľov komponentov do iPhonov sídli v Ázii a z logistického hľadiska by to bolo opäť nevýhodné. Je dobré taktiež spomenúť, že sa Apple o takýto presun výroby už pokúsil, a to s Macom Pro v roku 2013. Celý proces stál poriadne mastných 100 miliónov dolárov. S presunom gigantickej výroby iPhonov sa to však ani zďaleka nedá porovnávať.

TIP: Apple predstavil 280-eurovú knihu, ktorá obsahuje 450 fotiek produktov spoločnosti

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú