Mediálny open-source prehrávač VLC je tu s nami už takmer 18 rokov a za ten čas si ho stihlo obľúbiť množstvo ľudí, ktorí naň dodnes nezanevreli rovnako ako jeho vývojári. Na konferencii CES 2019 prezradil jeden z hlavných tvorcov prehrávača VLC významné míľniky, ktoré dokazujú, že je oň záujem aj v roku 2019.

Na vývoji prehrávača VLC sa stále pracuje. Spoločnosť Videolan však chce používateľom priniesť viac vylepšení, s ktorými bude tento softvérový produkt ešte lepší. Po vydaní verzie VLC 3.0 vo februári minulého roka sa Jean-Baptiste Kempf, jeden z hlavných vývojárov, spolu s Videolan pochválil na CES 2019, že prehrávač čoskoro dosiahne veľký míľnik v podobe 3 miliárd siahnutí. Na výstave sa dokonca objavilo aj počítadlo stiahnutí, ktoré sa pomaly ale isto blíži k vytúženému číslu.

Legendárny prehrávač bude onedlho ešte lepší

Okrem toho sa však Videolan pripravuje zaviesť veľkú novinku, s ktorou budú môcť používatelia streamovať obsah z prehrávača priamo do svojho televízora. K tomu poslúži funkcia AirPlay, ktorá umožní prenášať videá z iPhonu či Androidu do Apple TV. Pre primárnu aplikáciu môže prísť táto novinka zdarma zhruba už o mesiac, no presný dátum nie je zatiaľ známy.

Rovnako ako Chromecast, plánujeme aj my podporovať AirPlay na akejkoľvek platforme. Zatiaľ však nie je stanovený presný dátum vydania. Chceli by sme, aby sa to stalo súčasťou VLC 4, ktorý je ďalším veľkým vylepšením, na ktorom aktuálne pracujeme.“ – vyjadrila sa spoločnosť pre portál The Verge.

Nenechaj si ujsť
Nezhody medzi Huawei a vývojármi známej aplikácie VLC vyústili do razantného kroku

Toto nové vylepšenie tak prinesie jednoduchšie streamovanie pre všetkých používateľov, ktorí majú nainštalovaný VLC prehrávač. V budúcnosti sa však tím vývojárov chystá priniesť pre verejnosť virtuálnu realitu, vďaka ktorej budeme môcť sledovať 2D filmy vo virtuálnom kine na rôznych špeciálnych okuliaroch ako HTC Vive, čo bolo prezentované aj na CES 2019.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom