Po kúpe nového počítača mnohí používatelia už dlhé roky medzi prvými nainštalovali prehrávač známy ako VLC. Vývojári však už dlhé roky pracovali na mnohých vylepšeniach, ktoré nie a nie prísť do oficiálnej verzie. Nekonečné čakanie sa teraz končí a VLC je dostupné v novej verzii 3.0, ktorej vývojári pridali množstvo nových funkcií.

Najvýznamnejšia aktualizácia VLC prehrávača používateľom ponúka poslednú verziu 3.0 Vetinari, na ktorú mnohí tak dlho čakali. Roky čakania sa však vyplatili. Vývojári počas tejto dlhej doby rozhodne nespali a v prehrávači opravili viac ako 1 500 chýb, pričom mu pridali aj desiatky nových možností. Milovaný alternatívny prehrávač pre rôzne platformy je už od začiatkov známy svojím charakteristickým prostredím, ktoré si však mnoho používateľov obľúbilo.

Legenda sa po rokoch opäť vracia na scénu

Práve podpora mnohých platforiem z neho urobila legendu medzi alternatívnymi prehrávačmi. Nová verzia 3.0 Vetinari so sebou prináša ospevovanú podporu pre streamovanie do Chromecastu a Google Castu, na ktorej vývojári pracovali zrejme najdlhšie. Viac významných vylepšení nájdeš v priloženom zozname.

Najdôležitejšie vylepšenia vo VLC 3.0 Vetinari:

  • Prehrávanie 360° videa a 3D audia
  • Sieťové zdroje s filmami (SMB, FTP, SFTP, NFS)
  • Prehrávanie z Blue-Ray Java ponuky
  • Podpora 10-bitového HDR
  • Hardvérové dekódovanie 8K a 4K obrazu

Nenechaj si ujsť
Vývojár slávneho VLC prehrávača prišiel kvôli reklamám o milióny eur. Jeho dôvod je ale inšpiratívny

Noviniek vo verzii 3.0 Vetinari je však omnoho viac a VLC tak prichádza s ďalšou „tonou“ vylepšení. Tie sa týkajú nielen jadra programu, kodekov, ale aj audio a video výstupov s filtrami a ďalších spôsobov dekódovania. Pokiaľ sa už teda nevieš dočkať vylepšeného VLC prehrávača, môžeš si ho stiahnuť na oficiálnej stránke pre Windows, macOS, iOS, Android a ďalšie systémy. Čo hovoríš na nové vylepšenia, na ktoré sme čakali toľké roky?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom