Známa a medzi používateľmi obľúbená fitness aplikácia MyFitnessPal, ktorá patrí pod krídla spoločnosti Under Armour bola napadnutá hackermi. Tí získali niektoré citlivé informácie a sú potrebné bezpečnostné opatrenia aj od používateľov.

Spoločnosť Under Armour včera oznámila hackerský útok na svoju aplikáciu MyFitnessPal, ktorá slúži na jednoduché sledovanie denného príjmu kalórií a kontrolu stravy. Využívajú ju najmä športovci a fitness nadšenci, pričom je obľúbená aj u nás. Hackeri mali počas útoku získať citlivé dáta až k 150 miliónom profilom používateľov.

K ukradnutým údajom patria e-mailové adresy, používateľské mená, ale aj zašifrované heslá. Informácie o kreditných kartách spracováva spoločnosť separátne a neboli zasiahnuté. Každopádne, MyFintessPal už začala kontaktovať používateľov, ktorých účty boli napadnuté. Je potrebné si pri najbližšom prihlásení zmeniť heslo, pričom sa odporúča spraviť tento krok čo najskôr.

Prepojené aplikácie

Under Armour získal aplikáciu MyFitnessPal v roku 2015 za 475 miliónov dolárov a s počtom približne 8O miliónov používateľov. Ich množstvo sa odvtedy takmer zdvojnásobilo a spoločnosť má pod sebou aj niekoľko ďalších fitness aplikácií ako Endomondo či MapMyRun. Pokiaľ si teda používal rovnaké heslo ako na MyFitnessPal aj v iných aplikáciách, odporúčame ho zmeniť aj tam. Následkom hackerského útoku už klesli akcie spoločnosti Under Armour o takmer 4-percentá.

Vyhlásenie spoločnosti:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom