Populárna navigácia Waze získava dôležitú funkciu. Používatelia v USA (zatiaľ, spustenie v EÚ príde zrejme neskôr) si už môžu vyhľadať nabíjacie stanice pre elektromobily. O novinke informoval portál Engadget.

Nájsť vo svojom okolí nabíjaciu stanicu pre elektromobil môže byť pre neskúseného elektromobilistu problém. Existujú špeciálne aplikácie, ktoré vďaka širokej komunite zobrazujú drvivú väčšinu nabíjačiek v Európe, no mnohí tieto aplikácie nepoznajú, alebo ich jednoducho nechcú využívať.

Michal Varga/FonTech

Integrácia funkcie vyhľadávania nabíjacích staníc priamo v populárnych navigáciách je preto nevyhnutnosťou, no Waze s touto funkciou prichádza až teraz.

Nabíjačky na trase už nezostanú skryté

Waze aj vďaka partnerstvu s automobilkou Volkswagen konečne prináša túto funkciu do svojej aplikácie. Navigovanie pre elektromobil sa spúšťa po kliknutí na ikonu VW ID.4 a aplikácia následne zobrazí všetky nabíjačky na zvolenej trase.

Michal Varga/FonTech

Ako uvádza The Verge, Google Mapy disponujú rovnakou funkciou už od roku 2018 a Google navyše pri vybraných nabíjačkách zobrazuje aj informáciu o jej obsadenosti alebo dokáže lepšie naplánovať trasu pozdĺž nabíjačiek vďaka umelej inteligencii.

NEPREHLIADNI
VÝBER: Máš elektromobil alebo plug-in hybrid? Tieto appky do smartfónu si okamžite zamiluješ

Apple Mapy disponujú funkciou pre vyhľadávanie nabíjačiek tiež, a to od verzie iOS 14. Ak je navyše elektromobil kompatibilný s navigáciou Apple, dokáže získať informáciu o stave nabitia auta a navigácia tak sama naplánuje miesta, kde treba nabíjať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP