Bývalí vývojári svetoznámej série Battlefield už pred časom vytvorili úplné nové štúdio Embark a po troch rokoch od jeho založenia oficiálne predstavujú ich debutovú hru. Tím na čele s Patrickom Söderlundom nadväzuje na dlhoročné skúsenosti na poli akčných hier a v prvej dynamickej video ukážke servíruje hráčom next-gen zážitok, ako sa patrí.

ARC Riders bude online kooperačná strieľačka z pohľadu tretej osoby, v ktorej sa, spolu s priateľmi, budeš snažiť zastaviť mimozemskú mechanickú hrozbu menom ARC, číhajúcu na každom kroku.

Zo zatiaľ dostupných informácií sa v ocitneš v koži posledných preživších, ktorým sa úspešne podarilo odraziť neutíchajúce nepriateľské útoky. Podľa slov vývojárov bude dôraz kladený najmä na kooperačné herné prvky, kde sa bez taktickej prípravy a koordinácie s ostatnými hráčmi nezaobídeš.

Čerstvý trailer predstavuje energické súboje medzi nájazdníkmi odboja a rôznorodými strojmi na rozľahlom hernom území. Grafické spracovanie je pre obdobný titul na vysokej úrovni, čo má na svedomí vynechanie platforiem Playstation 4 a Xbox One – tvorcovia sa zamerali len na aktuálnu generáciu konzol a PC.

Rovnako ako pri sérii Battlefield, aj tu môžeme očakávať parádne spracovanú deštrukciu, zbesilú akciu v dynamicky sa meniacom prostredí a množstvo dostupných vynálezov na použitie. Chýbať nebudú originálne spracované futuristické zbrane, tvorba predmetov a výstroje. K dispozícií dostanete aj „Snap Hook“ – hák s možnosťou pritiahnutia, s ktorým sa razom dostanete aj na zdanlivo vzdialené miesta.

Embark

Dočkáme sa niekedy GTA 6? 
To sa dalo čakať. Prišli dôležité informácie aj o GTA 6, všetkých sklamú

A to najlepšie? Hru si zahráš už v priebehu tohto roka úplne zadarmo. ARC Riders totiž bude free-to-play titulom, ktorý sa objaví na PC, Playstation 5, Xbox Series X/S a GeForce Now. Nám ostáva len dúfať v dobre prepracovaný model upgradov, ktorý tvoju peňaženku nevyprázdni už po pár minútach hrania. ARC Riders má všetky predpoklady k úspechu, ako s ním ale naložia vývojári, je otázkou budúcnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP