Grand Theft Auto VI je podľa informácií zdroja blízkeho spoločnosti jedinou hrou Rockstar Games, ktorá bude vydaná na súčasnú generáciu konzol PlayStation 5 a Xbox Series X|S. Informuje o tom portál Gamingbible.

Už to bude deväť rokov, čo bolo predstavené posledné GTA a dôvod, prečo na nové pokračovanie známej franšízy čakáme tak dlho, je jednoduchý – neustále aktualizácie a nové prvky prichádzajúce do Grand Theft Auto Online či nový remaster GTA 5, plánovaný na budúci rok, firme stále dostatočne zarábajú.

Samozrejme, treba prirátať aj snahu priniesť na novú generáciu konzol v elektronickej verzii remasterovanú ikonickú trilógiu v kolekcii Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition, ktorá sa však skončila veľkým fiaskom, keďže sa hry nevyhli obrovským problémom.

Pozornosť upriamená opäť na Twitter a na špekulácie zo sveta GTA 6

Po neúspešnej snahe priniesť trošku nostalgie z úspešnej pôvodnej ikonickej série, fanúšikovia opäť neúnavne hľadajú všetky najnovšie informácie či špekulácie o pokračovaní Grand Theft Auto VI, ktoré zatiaľ ani nebolo oficiálne potvrdené.

E-MasterSensei/Youtube

V súčasnosti preto hráči nedisponujú žiadnymi aktualizáciami ohľadne dlho očakávaného pokračovania a spoločnosť Rockstar Games neposkytuje žiadne detaily. Jediným zdrojom informácií sú tak viac či menej dôveryhodné úniky informácií od ľudí blízkych spoločnosti.

Podľa známeho leakera AccountNGT, bude nové GTA jedinou hrou, ktorú Rockstar Games vyvinie pre súčasné konzoly Playstation 5 a Xbox Series X|S. Vzhľadom na to, že Red Dead Redemption 2 bola jediná úplne nová hra od známej spoločnosti pre konzoly PlayStation 4 a Xbox One, nie je prekvapením, že ambiciózna hra ako GTA 6 by mohla byť skutočne jediným jej titulom pre najnovšie generácie.

Informácie o dátume vydania sú rôzne

Špekulácie sa neustále množia aj ohľadne roku vydania nového pokračovania, čo len potvrdzuje informácie o údajne mimoriadne chaotickom vývoji samotnej hry, ktoré nedávno zverejnil zdroj blízky spoločnosti.

NORTHERN WINDS/YouTube

Ešte v júni minulého roka sa hovorilo o vydaní v roku 2025. Posledné uniknuté informácie zas hovoria, že tento rok by sme sa mali dočkať oficiálneho predstavenia pokračovania hry a v roku 2023 aj samotného vydania GTA VI, čo by bol mimoriadne optimistický scenár vzhľadom na tŕnistý priebeh vývoja celého titulu.

Fanúšikovia musia byť v tomto smere mimoriadne opatrní s očakávaniami aj vzhľadom na históriu odkladania vydaní spoločnosťou Rockstar Games. Pri Red Dead Redemption bolo vydanie pôvodne plánované na rok 2017, no vývojárom sa to podarilo až o rok neskôr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú