Pred pár mesiacmi vystrelili ceny grafických kariet Nvidie raketovým tempom nahor, čoho hlavnou príčinou bola ťažba kryptomien. Po tom, čo sa tento ošiaľ ustálil, klesli predajné sumy na prívetivejšie hodnoty, no v najbližšom období už pokles zrejme nezaznamenáme. Najbližšie zlacňovanie aktuálnych grafických karet Nvidia spustí až po premiére novej línie, ktorá by mala prísť na svet už onedlho.

Niekoľko mesiacov od vypuknutia ošiaľu okolo ťažby kryptomien sa hráči konečne dočkali klesania cien vlajkových lodí grafických kariet od Nvidie. Ceny predtým presahovali odporúčanú cenu výrobcu aj 2 až 3-násobne. Kvôli prehnane vysokým sumám bolo takmer nereálne kúpiť výkonnú kartu za férovú cenu. Teraz sa však všetko zmenilo a cenovky zleteli nadol a opäť sa blížia k cene, ktorú predajcom odporúča výrobca. Pre mnohých bude veľkým potešením, že toto zlacňovanie má mať svoje pokračovanie.

Ďalšia vlna zliav môže prísť už čoskoro

Obchodníci, ktorí aktuálne predávajú grafické karty Nvidia GeForce GTX za nižšie ceny ako odporúča výrobca, v podstate prerábajú a nevykazujú z nich žiaden zisk. Dôvodom sú nízko nastavené ceny, ktoré sa blížia k výrobným nákladom spoločnosti. Hráči však nemusia mať toľko trpezlivosti, aby stále čakali na novú líniu kariet GeForce GTX 11xx, a tak teraz siahajú po aktuálnych modeloch. Takéto rozhodnutie je však finančne nevýhodné, pretože už čoskoro budú ich ceny opäť klesať.

Nenechaj si ujsť
Objavili sa nové informácie ohľadom ďalšej grafickej karty Nvidia GeForce pre vysokovýkonné notebooky

Stane sa tak po tom, čo Nvidia predstaví nové karty, pričom táto udalosť by sa mala odohrať už v 4. štvrťroku 2018. Omnoho výhodnejším a rozumnejším riešením je tak počkať na nadchádzajúce modely a zlacnenie tých aktuálnych. Ďalšou možnosťou pre hráčov je odložiť našetrené peniaze, ktoré by minuli za terajšie GTX-ka a investovať ich do nových modelov. Ich predstavenie je každým dňom bližšie. Dokonca sa už objavili aj správy, že niektorí partneri Nvidie majú dostať prvé dodávky kariet GTX 11xx už začiatkom augusta. To by znamenalo, že tieto novinky môžu nakoniec prísť ešte v 3. kvartáli.

Hráči už na premiéru netrpezlivo čakajú

Tieto nové modely by však mali vzdať poctu otcovi modernej grafiky, za ktorého je považovaný Alan Turing. Podľa neho by tak mala byť pomenovaná aj architektúra nových kariet. O samotnom označení grafík sa pred časom špekulovalo, že ponesú nové číselné označenie GTX20xx, no to bolo podľa výkonného riaditeľa Nvidie, Jensena Huanga, príliš mätúce. Nech ich už spoločnosť pomenuje akokoľvek, predstavenia sa už nevedia dočkať zástupy hráčov. Tí netrpezlivo čakajú na príležitosť, aby si mohli ešte výkonnejšími grafikami vylepšiť svoje počítače.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom