Nová generácia mobilne grafickej karty od Nvidie by pod označením GeForce GTX 1160 mohla byť predstavená v poslednom štvrťroku 2018. Očakáva sa, že bude osadená do vysokovýkonných herných notebookov.

Novinka by mohla byť údajne predstavená približne v novembri alebo decembri tohto roka a mala by priniesť vylepšenia výkonu aktuálnych grafických kariet série GeForce 10. Podľa portálu LaptopMedia by sa malo jednať o grafickú kartu s označením GeForce GTX 1160. Tá by mala byť podľa najnovších informácii osadená do vylepšenej verzie notebooku Lenovo Legion Y530, ktorý aktuálne obsahuje karty GeForce GTX 1050 a GTX 1050 Ti.

Očakávané navýšenie výkonu

Zatiaľ v prípade novinky GeForce GTX 1160 neboli zverejnené oficiálne špecifikácie okrem veľkosti pamäte 6 GB. Tá naznačuje použitie 192-bitového rozhrania zbernice rovnako ako v prípade grafickej karty GeForce GTX 1060. Ďalej môžeme očakávať, že novinka využije pamäť typu GDDR6, čo prinesie zvýšenie šírky pásma a výkon samotnej pamäte. Ak zoberieme do úvahy 14 GB/s spolu s 192-bitovou zbernicou, je možné dosiahnuť šírku pásma 336 GB/s. To je o 16 GB/s viac ak v prípade karty GTX 1080 s pamäťou GDDR5X.

Bude prvé Lenovo?

Zaujímavosťou najnovších únikov o novej sérii GeForce 11 je to, že už druhý krát sú spájané s Lenovom. Prvé informácie od samotného Lenova naznačovali, že budúca generácia kariet GeForce 11 vrátane GeForce GTX 1080 budú vydané v treťom štvrťroku 2018. Lenovo spomínalo hlavne kartu GTX 1160, ktorá bude osadená do desktopu Lenovo Legion.

Okrem Lenova sa chytajú aj ostatní veľký hráči

Okrem Lenova sa očakáva, že nová séria grafických kariet GeForce 11 sa objaví aj v hernej sérii AORUS pre notebooky koncom roka 2018. Okrem toho portál Notebookcheck oznámil, že podľa jeho zdrojov budú ASUS a MSI taktiež osádzať novinky do svojich vysokovýkonných herných notebookov. Nateraz viac informácii nie je, no s postupom času môžeme očakávať ďalšie špecifikácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom