banner-pro-6
Po množstve dohadov a rôznych únikov sa v dnešný deň môžeme oficiálne zoznámiť s ďalšou veľmi očakávanou vlajkovou loďou z Číny – Nubia Z11. Tak ako už aj predošlé úniky naznačovali, nová Nubia Z11 vyzerá perfektne ako po stránke dizajnu, tak aj hardvéru.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Sklenené telo a perfektný displej

Výrobca stavil na bezrámikový dizajn a rámiky okolo displeja nenájdeme naozaj takmer žiadne. Nielen, že zariadenie pekne vyzerá, ale vďaka tomu sa podarilo dosiahnuť pomer displeja k smartfónu až 81 %. Rozmery novinky sú 151.8 x 72.3 x 7.5 mm, čím sa radí medzi najkompaktnejšie smartfóny s 5.5-palcovým displejom. Prednú aj zadnú stranu zdobí prémiové 2.5D zakrivenie skla. Telo smartfónu tvorí kov a jeho hmotnosť sa vyšplhala na 162 gramov.

zte-nubia-z11-oficialne-1
Väčšinu prednej plochy teda tvorí 5.5-palcový FullHD LCD displej, ktorý disponuje 500-nitovým jasom, širokými pozorovacími uhlami a technológiou proti zrkadleniu (odrazom). Displej tiež prichádza s novou generáciou technológie FiT. Touto technológiou však disponuje aj minuloročná Nubia Z9 a tak sa teda dočkala len vylepšenia. Jedná sa o technológiu, ktorá pridáva okrajom smartfónu možnosť využívať rôzne gestá pre ľahšie ovládanie systému.

zte nubia z11 oficialne-5

Nekompromisný výkon

Aj Nubia Z11 sa dočkala najnovšieho procesoru z dielne Qualcommu, konkrétne Snadragonu 820 s taktom 2.15 GHz. Nubia však s Qualcommom spolupracovala aj na vlastnej technológii, ktorú nazýva TruSignal. Tá umožní smartfónu lepší príjem signálov. Ako príklad uviedla zredukovanie vypadávania hovorov o 30%, rýchlosť internetu lepšiu o 40%, či spotrebu energie zníženú o 20%. Na výber budeme mať z dvoch pamäťových verzií. „Slabšia“ disponuje 4 GB pamäťou RAM a 64 GB úložiskom, kým lepšia verzia ponúkne až 6 GB RAM a 128 GB úložisko. Úložisko je ešte možné rozšíriť pomocou microSD kariet o ďalších 200 GB. V konektivite nechýba DualSIM funkcionalita a podpora 4G+ a VoLTE. Snímač odtlačkov prstov je umiestnený na zadnej strane a výrobca udáva rýchlosť odomknutia do 0.1 sekundy. Operačným systémom je samozrejme najnovší Android 6.0.1 s nadstavbou Nubia UI 4.0.

zte nubia z11 oficialne-6

Kvalitný fotoaparát

Nubia Z11 dostala ako fotoaparát snímač Sony IMX 298, ktorý svojimi kvalitami zaujal aj v Xiaomi Mi5. Disponuje vychytávkami ako 6P objektívom, modrým skleneným infračerveným filtrom, optickou stabilizáciou obrazu, clonou f/2.0, PDAF zaostrovaním a technológiou NeoVision 6.0, ktorú vyvinul sám výrobca. Na prednej strane sa nachádza 8 MPx snímač s clonou f/2.4 a 80-stupňovým širokouhlým objektívom.

zte-nubia-z11-oficialne-2

Postačujúca batéria a prijateľná cena

Do tenkého tela sa podarilo vtesnať batériu s kapacitou 3000 mAh, čo sa môže zdať málo, no výrobca sľubuje viac než dobrú výdrž. Pri náročnom používaní by mala batéria vydržať smartfón napájať 1.37 dňa a pri priemernom sa môže výdrž vyšplhať aj na 2.17 dní. Nechýba ani technológia rýchleho nabíjania od Nubie – NeoPower. Batéria podporuje rýchle nabíjanie pri 9V/2A. Cena smartfónu sa tiež zastavila na prijateľných hodnotách, teda aspoň pri lacnejšej verzii.

zte-nubia-z11-oficialne-3

Za model so 4 GB RAM a 64 ROM si výrobca pýta okolo 340 €, kým za model so 6 GB RAM a 128 GB ROM už v Číne zaplatia minimálne 475 €. Rezervácie na smartfón sú už spustené a na čínsky trh sa dostane 6. júla o 10:00. Už dávnejšie sme písali aj o špeciálnej edícií Cristiana Ronalda, ktorá sa tiež nakoniec stane realitou. O nej však výrobca zatiaľ nič neprezradil. Na ceny pre nás ešte čakáme, no medzinárodne sa Nubia Z11 zrejme opäť predávať nebude.

zte nubia z11 oficialne-7

zte-nubia-z11-oficialne-7

Zdroj: Gizmochina.comZaeke.comMydrivers.comNubia.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom