Podľa posledných informácií by Xiaomi Mi 7 malo prísť v apríli alebo máji tohto roku. Údajne uniknutý firmwér pre Mi 7 odhalil jeho kľúčové vlastnosti.

Vysokopostavený zamestnanec spoločnosť Xiaomi potvrdil, že spoločnosť neuvedie svoju vlajkovú loď Xiaomi Mi 7 na MWC (Mobile World Congress) 2018. Firmwér, ktorý majú k dispozícií XDA Developers, prezrádza, že telefón bude poháňaný najvýkonnejším procesorom Snapdragon 845. Operačným systémom má byť Android 8.0 Oreo, samozrejme s nadstavbou MIUI vo verzi 9.

6 palcový displej s Always-On funkciou

Prvýkrát v histórií má displej disponovať funkciou Always-On, a to vďaka OLED technológií, ktorou je obrazovka vybavená. Jej veľkosť by mala byť  6 palcov a dodávať ju bude Samsung. Ďalšie informácie o ktorých sa hovorí v súvislosti s uniknutým firmwérom sa týkajú fotoaparátu.

Ten zadný ma byť opäť duálny s podporou elektronickej stabilizácie obrazu (EIS) a aplikácia kamery má podporovať vytváranie takzvaného bookeh efektu v reálnom čase. Aj v oblasti konektivity sa máme na čo tešiť. Telefón má ponúknuť NFC a nadšencov hudby poteší použitie audio kodekov aptX a aptX HD pri Bluetooth prenose, ktoré zabezpečia výborný zvukový výstup do kompatibilných zariadení.

Nenechaj si ujsť
Monštrum potvrdené. Xiaomi Mi MIX 2S skutočne existuje a známe sú niektoré špecifikácie

Črtá sa podpora bezdrôtového nabíjania

Batéria zariadenia má mať veľkosť 3170 mAh, čo by znamenalo, že oproti predchodcovi kapacita nepatrne klesne. Firmvér dokonca v niektorých častiach odkazuje aj na bezdrôtové nabíjanie, čo by bol vôbec prvý Xiaomi telefón, ktorý túto funkciu bude podporovať. Samozrejme, všetky vyššie uvedené informácie treba brať s rezervou, keďže si nemôžeme byť istý, že uniknutý firmvér patrí k modelu Mi 7. Napríklad pred týždňom tiež unikol firmvér pre model Mi MIX 2S, ale ten obsahoval priamu referenciu pre kódové označenie zariadenia. Ak by sa tieto domnienky potvrdili, myslíš si, že má táto novinka šancu obstáť v tvrdom konkurenčnom boji?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom