Ohľadom smartfónu Xiaomi Mi MIX 2S sa trochu nečakane začalo objavovať vo februári množstvo špekulácii, ktoré naznačovali príchod poriadneho monštra na scénu. Dohady teraz dostávajú opäť o čosi reálnejšiu podobu a dočkali sme sa ďalších potvrdzujúcich správ.

Najnovšie potvrdenia prichádzajú z portálu XDA Developers, ktorému sa podarilo získať súbory firmvéru, ktoré patria práve chystanému zariadeniu od Xiaomi. Pravosť súborov je overená a tak je možné už prakticky s istotou potvrdiť, že Xiaomi Mi MIX 2S skutočne existuje a známy čínsky výrobca ho usilovne vyvíja. Potvrdené sú aj niektoré z predpokladaných špecifikácií, a opäť sa ukazuje, že sa máme na čo tešiť.

Očakávaný čipset, nejasný fotoaparát

Procesorom novinky od Xiaomi tak má byť definitívne veľmi očakávaný Snadpragon 845 od Qualcommu. Žiaľ, koľko GB operačnej pamäte zariadenie ponesie, nebolo možné zistiť, ale vieme napríklad, že Xiaomi Mi MIX 2S pobeží na operačnom systéme Android 8.0. Prednú stranu smartfónu zaberie displej s rozlíšením FullHD+ a pomerom strán 18:9. Vývojári to zistili vďaka uniknutému obrázku pozadia, ktorý pochádza zo zariadia s kódovým označením polaris. Uniknutý firmvér potvrdzuje, že práve Xiaomi Mi MIX 2S nesie toto označenie.

Menej jasné potvrdenia sa týkajú funkcií fotoaparátu. Nadchádzajúci smartfón zo série Mi MIX ponúkne rozlišovanie scenérií. Zariadenie by malo rozlišovať napríklad snímanie kvetín, psov, budovy, mestá či napríklad zasnežené prostredie. Pravdepodobná, ale nepotvrdená sa zdá byť prítomnosť snímača Sony IMX363. Napríklad automatické snímanie HDR zrejme neuvidíme. K dispozícii bude ešte aj 3400 mAh batéria. Z najnovšieho úniku sa tak podarilo potvrdiť niekoľko dôležitých špecifikácií, no niektoré zostávajú naďalej otázkou. Viac svetla do prípadu však určite pridajú nasledujúce dni, pretože v celej záležitosti začína výrazne prihorievať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom