Do premiéry jedného z najočakávanejších filmov tohto roka ostáva už len niekoľko dní, no špekulácií o tom, kam skutočne siaha králičia nora, neubúda. Najnovší trailer na Matrix Resurections ti ukáže, že krehké prímerie medzi strojmi a ľuďmi príliš dlho nevydržalo. Tešiť sa tak môžeme na pompézny záver filmového roka s epickými súbojmi.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Marketingové úsilie tvorcov štvrtého Matrixu do jeho premiéry pomaly graduje a malými kúskami mozaiky prostredníctvom krátkych teaserov sa nás snažia vtiahnuť do najnovšieho prostredia prebudovanej verzie Matrixu. Nové zábery z druhého oficiálneho traileru sa nesú opäť v nostalgickom móde a okrem známeho hudobného podkladu ti pôvodnú trilógiu pripomenú aj mnohé repliky pôvodných postáv.

Matrix tak ponúkne reštart so všetkým, čo k tomu patrí, od ikonických piluliek, slow-motion záberov, ľudskú farmu na baterky, cez legendárnych agentov až po neľútostnú vojnu. Déjà vu tak zažijú nielen naše postavy, ale aj diváci a určité udalosti z minulosti sa odohrajú znova, tentokrát pretransformované do nového obsahového a dejového formátu, opäť s fantastickým vizuálom.

O kvalitu sa má navyše postarať aj Lana Wachowski, ktorá sa režijne podieľala spolu so sestrou Lilly na pôvodnej trilógii. Scenár k filmu napísal David Mitchell, známy v literárnom a filmovom svete svojim výborným sci-fi románom Atlas mrakov.

Do virtuálnej reality opäť so známymi postavami, avšak v inej podobe

Ako už bolo viackrát spomenuté, do sveta virtuálnej reality sa vrátime s viacerými známymi postavami. Okrem hlavnej ústrednej dvojice Nea (Keanu Reeves) a Trinity (Carie Ann-Moss) sa vráti aj Morpheus, tentoraz však vo svojej mladšej verzii, ktorú si zahrá Yahya Abdul-Mateen II (Candyman).

Nový trailer
TMDB/úprava redakcie

V záberoch sme mohli vidieť aj herca Daniela Bernhardta ako agenta, ktorý si s Neom zmeral sily už v Matrix Reloaded. Do svojich postáv sa vrátia rovnako Jada Pinkett Smith ako Niobe či Lambert Wilson v úlohe Merovingiana, ktorého nová podoba v poslednej ukážke mierne prekvapila.

Štvrté pokračovanie s novou premisou naznačuje, že posledné udalosti mohli nanovo zmeniť a prevrátiť naruby osud kohokoľvek. Zmena najstaršieho programu označovaného ako „Frenchman“ z dekadentného a mocného charakteru na špinavého a neudržiavaného bezdomovca, tak nebude pravdepodobne jedinou aktualizáciou verzie „Matrix 4.0“.

TMDB

Okrem známych tvárí z predošlých častí uvidíme v novinke aj Jonathana Groffa (Mindhunter), Neila Patricka Harrisa (How I met your mother) či Jessicu Henwick (Underwater).

Film sa v tuzemských kinách objaví už 23. decembra, kedy by mala byť premiéra filmu súbežne uvedená aj na streamovacej platforme HBO Max. Skrátiť čas do premiéry si môžeš naším článkom, kde sa dozvieš všetky detaily o filme. Na záver môžeme len dúfať, že aktuálna situácia dovolí slovenským divákom si túto epickú jazdu vychutnať na veľkom plátne kinosál.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú