Jedna z najvplyvnejších sérií v histórii filmu sa po dlhých 18 rokoch dočká pokračovania. Matrix 4 ponesie názov Resurrections a bude patriť k čerešničkám na torte extrémne silného filmového roka, v ktorom sme sa dočkali pretlaku filmových blockbusterov.

Od premiéry Matrixu v kinách nás delia už len tri mesiace a aj keď sme sa už dočkali aj prvého oficiálneho traileru, novinku stále sprevádza množstvo špekulácií a bláznivých teorií. Zhrnuli sme všetko podstatné, čo o Matrix Resurrections musíš vedieť.

Kedy bude premiéra?

Slovenská premiéra Matrix Resurrections je stanovená na 23. decembra 2021. S finálnym dátumom uvedenia do kín to bolo ako na hojdačke – práce na projekte sa začali ešte v auguste 2019, kedy režisérka Lana Wachowski pokračovanie oficiálne potvrdila.

Film sa mal na striebornom plátne najskôr objaviť v máji tohto roka, neskôr bola premiéra kvôli zastaveniu nakrúcania v súvislosti s COVID-19 presunutá na apríl 2022. Na jeseň minulého roka tvorcovia napokon rozhodli o tom, že štvrtý Matrix pôjde do kín tesne pred Vianocami.

WarnerMedia/snímka obrazovky

Úsmevnou zaujímavosťou je, že nebyť COVID-19, Keanu Reevesa si diváci mohli počas pôvodne plánovanej májovej premiéry užiť skutočne dosýta. V rovnaký víkend sa totiž do kín pôvodne chystal aj štvrtý diel Johna Wicka, v kinách by teda došlo k netradičnej situácii a priamemu súboju dvoch akčných blockbusterov s Keanu Reevesom.

Kto vo filme hrá a aké novinky čakajú v príbehu?
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP