Hollywoodska režisérska stálica Ridley Scott má momentálne plné ruky s nakrúcaním historickej drámy The Last Duel v hlavnej úlohe s Mattom Damonom, Benom Affleckom a Adamom Driverom, hneď vzápätí sa však plánuje na svoj ďalší projekt. Ten má aktuálne našliapnuté získať zvučné herecké posily.

Ako exkluzívne informuje Deadline, v novej dramatickej snímke Gucci hviezdneho režiséra Ridleyho Scotta by sa mohli objaviť herecké esá Robert de Niro, Al Pacino, Adam Driver a Jared Leto. V tejto chvíli ešte nejde o hotovú vec, filmový portál avizuje, že aktuálne medzi zúčastnenými stranami prebiehajú rozhovory. Ak sa správa o angažovaní slávnych hercov potvrdí, Gucci bude jedným z najlepšie obsadených filmov posledných rokov.

Isté je, že hlavnú rolu v chystanej dramatickej snímke stvárni herečka a obľúbená speváčka Lady Gaga, ktorá si za účinkovanie v dráme A Star Is Born vyslúžila nomináciu na Oscara za herecký výkon aj najlepšiu pôvodnú pieseň. V druhej kategórii napokon zlatú filmovú sošku získala.

Lady Gaga si vo filme zahrá ex-manželku zavraždenej módnej ikony Laurizia Gucciho, ktorý bol zastrelený pred svojou kanceláriou v roku 1995. Dvojročné vyšetrovanie napokon odhalilo, že za popravou stála práve jeho odstrčená polovička Patrizia Regianni, ktorú súd následne odsúdil na 20 rokov väzenia.

V Spojených štátoch išlo o prípad desaťročia, médiá ex-manželke a objednávateľke vraždy prisúdili prezývku Čierna vdova. Pred trestom Patriziu neubránila ani skutočnosť, že jej bol diagnostikovaný nádor na mozgu a obhajoba stavala prípad na skutočnosti, že choroba vážne potlačila jej zdravý úsudok. Patrizia Regianni napokon vo väzení strávila 18 rokov, prepustená bola v roku 2016.

Film Ridleyho Scotta sa teda bude inšpirovať skutočnými udalosťami, námetom na jeho vznik bola kniha The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed od spisovateľky Sara Gay Forden.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom