Google nedávno predstavil novú funkciu, ktorú pomenoval Ambientný mód. Tá počas nabíjania telefónu premení displej zariadenia na obrazovku plnú užitočných informácií, ktoré sú získavané z Google Asistenta, informuje portál ArsTechnica.

Ambientný mód je podľa dostupných informácií súčasťou vyhľadávača Google a aktivuje sa zakaždým, keď telefón pripojíš k nabíjačke. Ambientný mód následne zobrazuje na domácej obrazovke krátky pozdrav, pod ktorým sa nachádzajú informácie o udalostiach z kalendára a upozornenia aplikácií. V spodnej časti obrazovky sa ďalej zobrazujú rýchle nastavenia režimu telefónu či ovládacie prvky na nastavovanie inteligentných svetiel a termostatov.

Youtube/Screenshot

Ambientný mód ďalej obsahuje takzvaný Foto režim, ktorý na pozadí zobrazí iba ľubovolnú fotografiu alebo obrázok s informáciou o čase. Redaktori z ArsTechnica si tento režim vyskúšali a pri jeho používaní narazili na niekoľko zásadných problémov, ktoré použiteľnosť značne obmedzujú. Ako najzásadnejší problém považujú fakt, že Ambientný režim si používateľ nemôže prispôsobiť.

Nedá sa tak upraviť, ktoré informácie sa majú na obrazovke zobrazovať a rovnako sa nedajú prispôsobiť prvky rýchlych nastavení. Ako informuje portál TheVerge, Google zverejnil zoznam zariadení, na ktoré bude nový Ambientný mód v najbližších dňoch vychádzať. Dočkajú sa ho zariadenia Sony Xperia, Nokie, Xiaomi smartfóny, tablety Lenovo Smart Tab M8 a Yoga Smart Tab. Prekvapením je, že na tomto zozname sa nenachádzajú zariadenia Pixel od Google.

Youtube/Screenshot

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom