Ďalšia nemecká automobilka tlačí na Teslu, a to naozaj výrazným spôsobom. Audi predstavilo svoj najnovší počin v segmente elektromobilov a musíme skonštatovať, že je to doslova majstrovské dielo. 

V týchto dňoch prebieha veľký autosalón v Šanghaji, kde svoje nové tromfy odhaľujú všetky esá priemyslu. V prípade Audi sa však musíme pozastaviť, keďže nemecký gigant všetkým ukázal, ako sa konkuruje Tesle. Novinka, ktorá sa pýši vzhľadom crossoveru, príde nádielkou výkonu pod kapotou. Popri futuristickom dizajne doslova ako z iného storočia sa tak budeš môcť spoľahnúť aj na 95 kWh batériu, vďaka ktorej novinka zrýchli z 0 na 100 už za 4,5 sekundy.

zdroj fotografie: Audi

Maximálna rýchlosť predstavuje 211 km/h a na jedno nabitie prejde výborných 451 km. V prípade Audi je tak jasne vidno, ktorým smerom chce ísť. Vážení, máme tu azda najväčšieho konkurenta pre Model X! Naozaj skvelo znie aj rýchlosť nabíjania. Už na 80 % kapacity sa totiž batéria dobije len za 30 minút. Táto novinka je v poradí druhým elektrickým autom spoločnosti po prvom modeli z roku 2015. Do roku 2020 chce však mať Audi tri plnohodnotné elektromobily a podľa ich výpočtov bude mať do roku 2025 až 25 % všetkých áut elektrický pohon.

zdroj fotografie: Audi

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá dokonalý elektromobil z dielne Porsche, ktorý ťa má presvedčiť, aby si ho uprednostnil pred Teslou

E-tron Sportback disponuje aj v interiéri množstvom z futuristických high-tech vymožeností, ktoré jej dodávajú potrebnú technickú vyspelosť. Nemá napríklad bočné spätné zrkadlá, namiesto ktorých nájdeš len kamery. Aktualizovaný bol aj virtuálny kokpit pred vodičom s množstvom inovovaných funkcií.

zdroj fotografie: Audi

Produkcia najnovšieho elektromobilu od Audi začne už v roku 2018 a bude mať skutočne bohatú škálu konkurentov. Spomenieme napríklad nový Jaguar I-Pace či Škodu Vision E a v neposlednom rade aj aktuálne Tesly, ktoré si stále držia najvyššie postavenie na trhu.

zdroj fotografie: Audi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú