Česká automobilka práve oficiálne predstavila svoj prvý koncept automobilu s elektrickým pohonom. Privítaj novú Škodu Vision E!

Autosalón v čínskom Šanghaji si vybrala Škoda pre odhalenie svojho prvého konceptu elektromobilu. Volá sa Vision E a ukazuje smer, akým sa bude výrobca v budúcnosti uberať. Hlavnými vlastnosťami sú najmä dojazd až 500 kilometrov a tretia úroveň autonómneho riadenia. Jedná sa o päťdverové SUV-kupé s veľkoryso priestranným interiérom. Vďaka výkonu 225 kW dokáže zrýchliť bez absolútneho zaváhania a nesmierne dynamicky. Maximálna rýchlosť dosahuje 180 km/h.

škoda vision e
zdroj fotografie: Škoda Storyboard

nenechaj si ujsť
Najlacnejšia verzia Tesla Model S je teraz ešte lacnejšia

S autonómnym riadením sa budeme v budúcnosti stretávať čoraz častejšie a Škoda Vision E tak nezaostáva ani v tomto smere. Očakáva sa, že v roku 2030 už bude 15 % všetkých nových áut jazdiť plne autonómne. Auto sa dokáže pohybovať v kolónach, v režime autopilota prejsť niektoré úseky diaľníc, držať sa v jazdnom pruhu alebo sa naopak vyhýbať, predbiehať či automaticky vyhľadávať voľné parkovacie miesta. To všetko prispieva k dosiahnutiu tretej úrovne autonómneho riadenia.

škoda vision e
zdroj fotografie: Škoda Storyboard

Kým je zatiaľ elektrické auto od Škody iba vo fáze konceptu, o pár rokov bude realitou. V roku 2019 uvedie model Superb s plug-in-hybridným pohonom a v roku 2020 čisto elektricky poháňaný sériový automobil. Celkovo sa do roku 2025 dočkáme ďalších piatich čisto elektricky poháňaných automobilov. Viac detailných fotografií tohto futuristického elektromobilu si môžeš pozrieť nižšie. Oficiálnu cenu zatiaľ nevieme, no rozhodne bude nižšia ako má konkurenčná Tesla.

škoda vision e

zdroj fotografií: Škoda Storyboard

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom