Spoločnosť Samsung sa s predstavením nového Galaxy Note 8 snažila napraviť svoju reputáciu po tom, čo zažila fiasko Note 7-čkami. Tie trpeli problémami s batériou, pričom boli zaznamená aj prípady, kedy niektoré zariadenia vybuchli.

Minulý týždeň sme ťa informovali o tom, že niektoré kúsky Galaxy S8 a Note 8 mali mať takisto problémy s batériami. Po vybití batérie na 0 % sa ich neporadilo znova zapnúť a ani nabiť. Nepomohla pritom ani zmena kábla či bezdrôtové nabíjanie.

Vyjadrenie od Samsungu

Samsung tvrdí, že do tohto momentu dostala iba malý počet sťažností. Zatiaľ tak nemá dostatok informácií na to, aby sa k danej situácií mohla detailnejšie vyjadriť. Všetkých majiteľov, u ktorých sa problém vyskytol, nabáda, aby okamžite kontaktovali samotnú spoločnosť a dôkladne popísali, čo sa vlastne stalo. K rozosielaniu náhradných telefónov zatiaľ nedochádza.

‚‚Spoločnosť Samsung samozrejme berie vážne všetky správy tohto druhu. Dostali sme len veľmi malý počet sťažnosti od zákazníkov, ktoré súviseli s nabíjaním. Bohužiaľ sa môžeme k tejto záležitosti vyjadriť iba vtedy, ak budeme mať podrobnejšie informácie o poškodených zariadeniach.’’

Nenechaj si ujsť!
Aj Samsung Galaxy Note 8 má prvý problém s batériou

Jediná možnosť, ako sa podobnému problému vyvarovať, teda je, aby si majitelia svoje zariadenia nabíjali skôr než batéria dosiahne 0 %. Ostáva taktiež dúfať, že tento problém nebude mať masový charakter a skutočne sa jedná len o záležitosť niekoľkých kusov. Ďalší škandál s batériami by totiž Samsungu mohol spôsobiť výrazné problémy a ešte väčšiu stratu dôvery od zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom