Nokia sa pod vedením čínskej spoločnosti HMD Global chystá vstúpiť do roku 2019 s dlho očakávanou novinkou, ktorá ponúkne unikátnu fotovýbavu. Reč je o modeli s piatimi fotoaparátmi, ktorý zapĺňal titulky článkov v predošlých mesiacoch, no už čoskoro sa má stať realitou. Podľa posledných informácií bude mať Nokia 9 PureView debut do konca januára a medzi prvými si ju budú môcť dopriať najprv európski zákazníci.

Legendárna Nokia sa po znovuzrodení v roku 2016 chystá na ďalšiu sezónu naozaj poctivo a pre fanúšikov si pripravuje špičkovú vlajkovú loď, ktorá zaujme hneď v niekoľkých aspektoch. Tretí rok svojho pôsobenia na trhu rozbehne spoločnosť HMD Global s novou Nokiou 9 PureView, ktorá je medzi milovníkmi smartfónov známa z doterajších únikov informácií. Už dlho sa šepká, že táto novinka príde ako prvá s päticou objektívov pre hlavný fotoaparát, čomu nasvedčoval aj CAD návrh ochranného obalu. Po dlhom odmlčaní však prichádzajú správy, na ktoré sme čakali.

Unikát od Nokie príde už čoskoro

Nokia pred pár týždňami upresnila, že premiéry jej nadchádzajúcej vlajkovej lode sa dočkáme už v januári 2019. Stále však boli informácie pomerne nepresné. Podľa portálu 91mobiles sa tejto novinky dočkáme v posledných týždňoch toho mesiaca a jej odhalenie tak môže prísť medzi 14. a 25. januárom. Po tomto debute by sa mohla Nokia 9 PureView dostať k prvým zákazníkom už začiatkom februára, no kúpiť si ju nebude môcť každý. Prvé kusy totiž majú byť limitované iba pre európsky trh a do Ázie sa môže ďalšia várka dostať o čosi neskôr.

Nenechaj si ujsť
LG zájde pri vývoji mobilných fotoaparátov do extrémov. Patentovalo si fotoaparát so 16 objektívmi

Minulý rok sa niesol v znamení zvyšovania cien smartfónov, no Nokia sa rozhodla zachovať rozumne a za svoju ďalšiu vlajkovú loď si nevypýta prehnanú sumu. Podľa očakávaní sa môže cena Nokie 9 PureView pohybovať v Európe od 749 € do 799 € v závislosti od konkrétneho trhu. Takáto cenovka síce nepatrí medzi najnižšie, no ani tie najvyššie, aké sme v roku 2018 videli. Zlatú strednú cestu si spoločnosť zrejme zvolila aj kvôli tomu, že do útrob tohto modelu vloží minuloročný procesor Snapdragon 845. Dopĺňať ho bude 6 GB operačnej RAM pamäte a pre súbory bude dostupných 128 GB interného úložiska.

Samozrejmosťou má byť tiež čistý Android v najnovšej verzii 9.0 Pie, vďaka ktorému sa aj táto Nokia 9 PureView stane súčasťou projektu Android One. Výrobca síce ešte oficiálny dátum premiéry nepotvrdil, no po minuloročnom odklade by bolo načase predstaviť túto očakávanú novinku, ktorá môže zmeniť svet fotovýbavy smartfónov. Jedinečnú zostavu 5 hlavných objektívov doteraz neukázal žiaden z nich a Nokia tak bude v tomto smere poriadne vytŕčať z radu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom