Pri výbere smartfóna predstavuje dôležité kritérium najmä fotoaparát. V tomto roku je duálny fotoaparát už bežnou súčasťou takmer všetkých zariadení. Výrobcovia si však povedali, že ani dvojica fotoaparátov nestačí a máme tu smartfóny, ktoré disponujú  trojicou či dokonca štvoricou fotoaparátov.

V najbližšom čase budeme pravdepodobne svedkami toho, že počet osadených fotoaparátov bude aj naďalej narastať. Kráľom v tejto oblasti sa tak pravdepodobne na určitý čas stane kedysi najznámejšia fínska spoločnosť Nokia. Tá pracuje na novinke, ktorá bude disponovať až päticou snímačov. Na sociálnych sieťach sa už objavili aj prvé fotky krytov, ktoré obsahujú výrez pre 5 kamier.

Zobraziť celú galériu (3)
@NokiamobBlog/Twitter

Pripravovaná novinka ponesie názov Nokia 9 PureView. Už samotný názov prezrádza, že HMD Global získalo značku PureView od Microsoftu. Viacerí si možno spomenú na Nokiu 808 PureView, ktorá v tom čase priniesla revolučný fotoaparát, ktorý disponoval 41 Mpx. Po dlhšom čase sa tak ochranná známka PureView znova opráši a či pôjde len o marketingový ťah, alebo Nokia opäť prinesie špičkový fotoaparát sa dozvieme čoskoro.

Zobraziť celú galériu (3)
@Allinoneatm/Twitter

Už o pár dní, konkrétne 5. decembra sa bude v Dubaji konať špeciálna prezentácia. Na nej sa očakáva predstavenie troch noviniek. Hovorí sa najmä o modeloch Nokia 8.1 a Nokia 2.1 Plus. Treťou novinkou by mohla byť práve očakávaná Nokia 9 PureView s päticou fotoaparátov. Viaceré zdroje však hovoria o tom, že reálnejšie je predstavenie až v roku 2019.

Oficiálne informácie, ktoré by prezrádzali viac špecifikácii zatiaľ nie sú známe. Z prvých renderov však môžeme predpokladať kombináciu sklenenej zadnej strany s kovovými rámčekmi. U výrobcov čoraz obľúbenejší výrez displeja v tomto prípade nehrozí. Zadná strana obsahuje už spomínaný počet fotoaparátov, LED blesk a laserový senzor. Dočkáme sa pravdepodobne aj odomknutia pomocou odtlačku prsta, ktorý bude zabudovaný priamo v displeji. Viac informácií sa pravdepodobne dočkáme už 5. decembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú