Fínska Nokia je oficiálne späť a do svojho portfólia už stihla zaradiť pár nových a zaujímavých smartfónov. Spoločnosť sa však angažuje aj v segmente klasických mobilov, ktorý nám priniesol oživenie legendárnej 3310-ky. Pokiaľ máš o túto novinku záujem, už ju nemusíš objednávať zo zahraničia. Odteraz je totiž dostupná aj na našom trhu vo forme predobjednávok.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Keď sa spomenie Nokia, každý si okamžite spomenie na legendárny model 3310. Svoju povesť si vybudoval na základe dlhej výdrže batérie a extrémnej odolnosti, vďaka čomu tento telefón prežil skutočne všetko. Po 17 rokoch však prišiel deň, kedy sme uvideli túto legendu znova, no tentokrát v oveľa modernejšom prevedení. Výrobca sa pokúšal zachovať aj originálne prvky dizajnu, no musíme však uznať, že moderné črty novinke naozaj svedčia. Naďalej si však zachováva odolnú konštrukciu, s ktorou nebudeš musieť zaobchádzať „v rukavičkách“.

zdroj fotografie: Nokia

Nemá síce vymeniteľný kryt, no na výber máš až zo štyroch farebných prevedení. Kúpiť si tak môžeš modrú, šedú, žltú alebo oranžovú farebnú verziu. K najviditeľnejším inováciám ale patrí farebný TFT displej s uhlopriečkou 2,4″ a QVGA rozlíšením. Ten bude zrejme najväčším žrútom energie z 1200 mAh batérie. Vďaka nej ale dokáže Nokia 3310 (2017) vydržať v stand-by režime až neuveriteľných 31 dní.

Predobjednať Nokiu 3310 na Slovensku za 59 €

nokia 3310zdroj fotografie: Nokia

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | Áno, dočkali sme sa! Nokia 3310 je oficiálne späť

Pre sedemnástimi rokmi by táto veta vyznela ako nevydarený vtip, no tentokrát ide o realitu. Na zadnej strane sa nachádza 2 MPx snímač. V zlých svetelný podmienkach mu vypomáha prisvetľovacia LED dióda. Samozrejme, Nokia nemohla pri návrhu vypustiť legendárnu hru Snake, ktorá teraz prichádza v novom grafickom spracovaní. Vnútorné úložisko dosahuje veľkosť 16 MB, no našťastie sa dá rozšíriť prostredníctvom microSD kariet až do veľkosti 32 GB.

zdroj fotografie: Nokia

Jedinou doteraz známou nevýhodou je podpora starších frekvencií mobilných sietí. Jedná sa o 900 a 1800 MHz frekvenciu. Tie tak môžu v niektorých krajinách spôsobiť problémy. Avšak u nás tieto problémy zatiaľ nehrozia a volania si na modernej legende vychutnáš bez obáv. 3310-ka je teda späť aj na našom trhu, kde si ju môžeš teraz predobjednať za 59 €. Na sklady prvých slovenských predajcov by novinka mala doraziť do 1. júna.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
38%
Páči sa mi to
13%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
25%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]