Fínska Nokia je oficiálne späť a do svojho portfólia už stihla zaradiť pár nových a zaujímavých smartfónov. Spoločnosť sa však angažuje aj v segmente klasických mobilov, ktorý nám priniesol oživenie legendárnej 3310-ky. Pokiaľ máš o túto novinku záujem, už ju nemusíš objednávať zo zahraničia. Odteraz je totiž dostupná aj na našom trhu vo forme predobjednávok.

Keď sa spomenie Nokia, každý si okamžite spomenie na legendárny model 3310. Svoju povesť si vybudoval na základe dlhej výdrže batérie a extrémnej odolnosti, vďaka čomu tento telefón prežil skutočne všetko. Po 17 rokoch však prišiel deň, kedy sme uvideli túto legendu znova, no tentokrát v oveľa modernejšom prevedení. Výrobca sa pokúšal zachovať aj originálne prvky dizajnu, no musíme však uznať, že moderné črty novinke naozaj svedčia. Naďalej si však zachováva odolnú konštrukciu, s ktorou nebudeš musieť zaobchádzať „v rukavičkách“.

zdroj fotografie: Nokia

Nemá síce vymeniteľný kryt, no na výber máš až zo štyroch farebných prevedení. Kúpiť si tak môžeš modrú, šedú, žltú alebo oranžovú farebnú verziu. K najviditeľnejším inováciám ale patrí farebný TFT displej s uhlopriečkou 2,4″ a QVGA rozlíšením. Ten bude zrejme najväčším žrútom energie z 1200 mAh batérie. Vďaka nej ale dokáže Nokia 3310 (2017) vydržať v stand-by režime až neuveriteľných 31 dní.

Predobjednať Nokiu 3310 na Slovensku za 59 €

nokia 3310zdroj fotografie: Nokia

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | Áno, dočkali sme sa! Nokia 3310 je oficiálne späť

Pre sedemnástimi rokmi by táto veta vyznela ako nevydarený vtip, no tentokrát ide o realitu. Na zadnej strane sa nachádza 2 MPx snímač. V zlých svetelný podmienkach mu vypomáha prisvetľovacia LED dióda. Samozrejme, Nokia nemohla pri návrhu vypustiť legendárnu hru Snake, ktorá teraz prichádza v novom grafickom spracovaní. Vnútorné úložisko dosahuje veľkosť 16 MB, no našťastie sa dá rozšíriť prostredníctvom microSD kariet až do veľkosti 32 GB.

zdroj fotografie: Nokia

Jedinou doteraz známou nevýhodou je podpora starších frekvencií mobilných sietí. Jedná sa o 900 a 1800 MHz frekvenciu. Tie tak môžu v niektorých krajinách spôsobiť problémy. Avšak u nás tieto problémy zatiaľ nehrozia a volania si na modernej legende vychutnáš bez obáv. 3310-ka je teda späť aj na našom trhu, kde si ju môžeš teraz predobjednať za 59 €. Na sklady prvých slovenských predajcov by novinka mala doraziť do 1. júna.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom