Prvé zmienky o príchode tejto pretekárskej hry na smartfóny prišli ešte vo februári minulého roka. Po dlhom čakaní sa Mario Kart Tour objaví vo virtuálnych obchodoch App Store a Obchod Play už na jar tohto roka, pričom hráčom prinesie aj obľúbené turnaje.

Legendárny taliansky inštalatér z Japonska sa vo svete videohier poprvýkrát objavil v roku 1992, keď ho Nintendo prinieslo na konzolu SNES. O 4 roky neskôr prišla jeho lepšia verzia aj na konzolu Nintendo 64, pričom sa z nej v tom období predalo až 10 miliónov kópií a Mario Kart sa tak stal najpredávanejšou hrou roka. Nintendo však nechce premeškať ani príležitosť ponúknuť hráčom zážitok z hrania na smartfónoch.

Nebudú chýbať ani známe trate či turnaje

v marci tohto roka tak Mario Kart Tour oficiálne zavíta do obchodov s aplikáciami pre najpopulárnejšie operačné systémy. Stiahnuť si ho budú môcť ako majitelia Android smartfónov, tak aj používatelia iOS. Bližšie detaily o tejto ikonickej hre však spoločnosť neprezradila, no môže sa tak stať už v nasledujúcich týždňoch. Podľa všetkého však v jej obsahu nebudú chýbať ani obľúbené turnaje ako Mushroom Cup či Luigi Raceway.

Nenechaj si ujsť
Najlepšie závodné hry pre tvoj smartfón

Milovníci tohto titulu sa ale dočkajú aj známych tratí Yoshi Valley, Koopa Troopa Beach, Kalimari Desert a Choco Mountain, s ktorými si užijú pretekanie s Luigim na svojich smartfónoch ešte viac. Zatiaľ však nie je známe či bude hra v obchodoch bezplatne, alebo si ju budú musieť hráči kúpiť. S veľkou pravdepodobnosťou si ju ale zahráme úplne zadarmo ako väčšinu hier od Nintenda pre smartfóny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP