Všetci veľmi dobre poznajú tie chvíle, akými sú čakanie na autobus, v čakárni u lekára, „krátka“ fajčiarska počas prestávky (naschvál dávame úvodzovky na slovo krátka) alebo nudnú prednášku, ktorej sa nie je možné vyhnúť.

Väčšinu týchto chvíľ však spája jedno –  hry v smartfóne. Tie statočne zachraňujú situáciu a vytrhnú používateľov z nudného prostredia, v ktorom sa aktuálne nachádzajú. Toto je najlepší výber závodných hier, ktoré navodia atmosféru zbesilých naháňačiek v autách a tak pravdepodobne len tak rýchlo neomrzia.

Asphalt 9: Legends

Android: Zdarma

iOS: Zdarma

Gameloft stavil na istotu známeho a vydal mierne upravenú finálnu verziu pretekárskej série Asphalt. V nezvyčajnom svete plnom akčných naháňačiek sa rúcajú bariéry fyzikálnych zákonov, ktoré poznáme. Pravidlom je jediné, zábava bez obmedzení. A to vrátane nulových poplatkov za hru. V hre sa na začiatku hráč stretne s takzvaným TouchDrive ovládaním. To zaňho prevezme kontrolu v zatáčaní a brzdení. Môže to znieť trochu zvláštne, no po pár kolách v hre sa dozvie prečo. Smartfón, ktorému nevadí neustále pripojenie k serverom, by tento herný zážitok mal jednoznačne vyskúšať.

Odporúčame
Náš TIP na najlacnejší herný smartfón s vodným chladením

Need for Speed: No Limits

Android: Zdarma

iOS: Zdarma

Ďalším kandidátom, do ktorého netreba investovať, je väčšine dobre známa klasika Need for Speed s rozšírením názvu No Limits. Tentoraz sa hráč nachádza v asfaltovom svete konzolového spracovania. Samozrejme, pokiaľ sa hráč nechce „trápiť“ s odomykaním nových lokalít, hra podporuje určité mikrotransakcie, ktoré však nie sú nutné. Pokiaľ ste ten typ, ktorého chytí za srdce nejedna časť filmového spracovania Rýchlo a zbesilo, toto je jednoznačne klasika, ktorej sa nedá odolať.

Horizon Chase

Android: Zdarma

iOS: Zdarma

Nasleduje retro spracovanie, ktoré otvára nový pohľad pretekárskych hier. Horizon Chase zoberie hráčov vždy do nového sveta a slovo nuda je preň neznáme. Preteky zasneženým svetom, cez nádherné krajiny až po horúce pláne pokryté vulkanickým popolom sú sprevádzané trackom s priam hypnotickým efektom.

Neon Drive

iOS: 4,49 Eur

Retro klasiku predbieha futuristický snímok Neon Drive. Herný svet je v tomto prípade preplnený snáď všetkým, čo bolo dosiaľ spomenuté. Úžasné metské scenérie dopĺňajú oceánske cesty a kozmické lode, ktoré našli inšpiráciu v arkádových závodných hrách z osemdesiatych rokov. V neposlednom rade, v každom novom úseku hry čaká na hráčov nová hudobná stopa, ktorá tejto hre len pridáva na zábave.

F1 2016

Android: 2,29 Eur

iOS: 2,29 Eur

Nie každý je nadšencom závodných hier preplnených autami. A práve pre nadšencov iného odtieňa adrenalínu prichádza F1 2016, v ktorej sa o zábavu postarajú formule. Táto formulová séria je dosť možno najlepším formulovým simulátorom v hernej histórii. Navodzuje pocit, že hráč nie je iba hráčom, ale skutočným pretekárom držiacim volant. Codemasters odviedli skvelú prácu, ktorú ocení nejeden nadšenec racing hier.

Real Racing 3

Android: Zdarma

iOS: Zdarma

Tento rebríček by snáď nebol ani TOP rebríčkom, keby v ňom neobsadí priečku herná klasika od Firemonkeys. Svoju reputáciu má vybudovanú práve na úspechu série s názvom Real Racing a niet sa čomu čudovať. Hra je naozaj perfektná. Už len z vizuálnej stránky je jasné, že sa jedná o lepšie vyzerajúcu hru na mobilnej platforme. A dynamické modely tratí, áut či poškodení spolu s detailami palubných dosiek to jednoznačne odškrtávajú. Ak teda hľadáte čerešničku na torte v podobe hernej klasiky, Real Racing 3 si nesmiete nechať ujsť.

Odporúčame
Náš TIP na najlacnejší herný smartfón s vodným chladením

Toto bol náš rebríček naj závodných hier, ktoré držia aktuálne strop na mobilných platformách. Daj nám vedieť, či aktuálne i ty vlastníš nejakú z nich alebo sa po prečítaní tohoto článku chystáš.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP