Zdá sa, že týždeň pred vydaním očakávanej novinky Call of Duty: Modern Warfare, sa do rúk špekulantov neoficiálnou cestou dostalo niekoľko kópií hry. Tie sa momentálne predávajú za 250 dolárov a podľa IGN by malo ísť o legitímnu záležitosť. 

Pár dní pred oficiálnym vydaním najnovšieho Call of Duty sa na Twitteri a Twitchi pod užívateľským nickom VonGarcon objavila fotografia siedmych kópií Modern Warfare, ktoré tento užívateľ predáva. Cena za jednu hru predstavuje 250 dolárov a má ísť o jedinečnú príležitosť, ako si jesennú novinku zahrať ešte pred oficiálnym vydaním stanoveným na 25. októbra.

VonGarcon sa podľa IGN vôbec netají tým, že kópie hier zakúpil za účelom zisku a ich následného predaja za vyššiu cenu. Odkiaľ hry pochádzajú užívateľ neuvádza, disky sú však zabalené len v náhradných plastových obaloch bez originálnych coverov a sprievodných papierov. Jeden z možných zdrojov úniku môžu predstavovať predajcovia, ktorí hry spravidla dostávajú týždeň pred oficiálnym vydaním.

Predajca odmietol uploadnúť video z príbehovej kampane, ako ho niektorí užívatelia na Twitteri vyzývali, poskytol ale iné krátke video z hry, ktoré IGN identifikoval ako možný Gunfight mód. V každom prípade sa IGN aj Eurogamer zhodujú, že kópie sú s najväčšou pravdepodobnosťou pravé, z čoho vydavateľ Activision asi nebude veľmi nadšený. Najmä, ak internet začnú ešte pred vydaním zaplavovať videá z príbehovej kampane.

Prečítaj si aj
Call of Duty Modern Warfare ukrojí z disku rekordné množstvo gigabajtov. Takéto sú hardvérové požiadavky

Na tej si mali dať borci z Infinity Wards mimoriadne záležať a vo vypustených traileroch dávali veľký pozor na to, aby z príbehu nevyzradili nič podstatné. Modern Warfare je bezpochyby hlavným ťahákom jesennej hernej sezóny, hru však sprevádzali aj kontroverzie spojené s exkluzívnym obsahom pre PS4 a mikrotransakciami. Či hráči stihli tvorcom odpustiť, uvidíme už tento piatok (25. októbra), kedy kedy je vydanie hry naplánované.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú