Rastrový grafický editor Krita, ktorý prvýkrát predstavili pred takmer 15 rokmi, bol doteraz dostupný iba na operačných systémoch Windows, Linux a macOS. Po žiadostiach mnohých používateľov je už dostupný aj v systémoch Android aj Chrome OS, informuje SlashGear.

Populárna open-source aplikácia na digitálne maľovanie je v súčasnosti dostupná pre Android zatiaľ iba v beta verzii, čo znamená, že softvér nemusí fungovať tak dobre ako pri desktopovej verzii.

Bezplatný grafický editor bol pôvodne vyvinutý ako konkurent GIMP a neskôr ho prerobili na aplikáciu na digitálne maľovanie.

Nedá sa síce povedať, že by bola núdza o aplikácie na kreslenie pre Android, no Krita je v tomto smere jedinečná – je totiž úplne zadarmo a ponúka špičkový zážitok.

Aplikáciu často využívajú aj skúsení profesionáli, no primárne je určená pre umelcov s nízkym rozpočtom alebo pre kohokoľvek, kto sa chce vyhnúť nákladnému softvéru.

Prečítaj si tiež
Táto aplikácia ukáže a poradí, ako sa vyhnúť davom ľudí v mestách. Funguje aj na Slovensku

O dostupnosť najmä pre Android sa postaral vývojár Sharaf Zaman, vďaka ktorému je teraz aplikácia dostupná v Obchode Play pre tablety s operačným systémom Android a Chromebooky. Ako sa píše na webe Krita, aplikácia zatiaľ nie je dostupná na smartfóny s Androidom, čo sa môže v budúcnosti určite zmeniť.

Android Police dodáva a potvrdzuje, že aplikácia funguje veľmi dobre na tablete Galaxy Tab S6 s kompletnou podporou citlivosti tlaku pre S-Pen. Rovnako by mali byť funkčné aj všetky klávesové skratky.

Najjednoduchší spôsob, ako môžu používatelia tabletov s operačnými systémami Android a Chrome OS získať aplikáciu Krita, je pomocou Obchodu Play, prípadne nasledujúcim spôsobom:

  1. Otvor Obchod Google Play
  2. Na konci zoznamu, kde sa zobrazujú rebríčky najlepších a hry, klikni na položku Prednostný prístup.
  3. Vyhľadaj org.krita
  4. Klikni na možnosť Inštalovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom