Americký úrad pre patenty a ochranné známky dnes udelil pre Samsung nový patent. Ak ho kórejsky gigant v budúcnosti využije, povznesie už teraz legendárny S-Pen na úplne nový level.

Patent podaný Samsungom sa zameriava na ikonický S-Pen. Ten by mal podľa neho rozšíriť funkcie fotoaparátu o optický zoom. Väčšina smartfónov vrátane modelov Galaxy doteraz využíva klasický digitálny zoom, nakoľko ich samotná tenká konštrukcia neumožňuje využitie optického. Zdá sa však, že Samsung si napriek tomu našiel cestu k využitiu optického zoomu.

Optický zoom vylepší aktuálnu kvalitu mobilných fotiek

Samsung v patente zdôrazňuje, že smartfóny sa čoraz častejšie využívajú na fotenie. Aj keď vďaka softvérovým optimalizáciám sa dajú dosiahnuť kvalitné fotografie s digitálnym zoomom, na kvalitu fotky vytvorenej za pomoci optického zoomu bohužiaľ nemajú. Kvôli tomu gigant zvažuje implementáciu šošoviek umožňujúcich optický zoom do pera S-Pen, ktoré býva súčasťou línie smartfónov Galaxy Note.

Na patentových obrázkoch môžeme vidieť, že optická sústava šošoviek optického zoomu bude umiestnená v hornej časti pera. Samotné priblíženie zoomom sa bude dať kontrolovať tlačidlom na pere. Svetelný tok prenikne vstupom 10a v hornej časti cez sériu šošoviek 12a až 12d do obrazového senzora. Z obrázka 4B môžeme vidieť, že Samsung skutočne plánuje nasadenie pera do línie Galaxy Note, ktorá je známa zabudovaným výsuvným perom S-Pen.

Uvidíme tento patent v Note 10?

Štyri kľúčové body tohto pera novej generácie s optickým systémom šošoviek sú nasledovné. Tvorí ho spomínaný optický systém, obrazový senzor, ovládacie tlačidlo a ovládač. Pokiaľ Samsung na technológii zapracuje a skutočne predstaví vynovené pero S-Pen s optickým zoomom, posunie opäť mobilnú fotografiu na novú úroveň.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom