Bláznivá séria Saints Row sa nikdy nebrala moc vážne, nanešťastie tvorcovia rovnaký postoj zaujali aj k PC portu Saints Row 2, ktorý bol prinajmenšom odfláknutý a časom prakticky nehrateľný. Ako informuje Polygon, po 10 rokoch od  pôvodného vydania hry sa titul konečne dočká zaslúžených záplat. 

Saints Row 2 vyšiel ešte v roku 2008 na PS3 a Xbox 360. Hra bola o pár mesiacov predstavená aj na PC, vydavateľ THQ, pod ktorého krídla patrila aj značka Saints Row, sa však dostal do finančných problémov, spoločnosť podstúpila viaceré reštrukturalizácie až následne v roku 2013 THQ zbankrotoval.

Prečítaj si aj
Pokračovania herného megahitu sa dočkáme s príchodom PlayStation 5

PC verzii Saints Row 2 sa v neistých časoch nedostávalo žiadnej podpory a hráči hromadne hlásili množstvo bugov, glitchov či padanie systému po spustení hry. O funkčnom multiplayeri či kooperácii na PC mohli majitelia hry iba snívať a zmätok okolo hry údajne zašiel až tak ďaleko, že vývojári stratili zdrojový kód hry.

Ten sa však podľa Polygonu nedávno opäť našiel a vývojári zo štúdia Volition sa rozhodli zachovať nanajvýš korektne – po desiatich rokoch sa totiž rozhodli nefunkčný kúsok pre Steam opraviť.

Horšou správou je, že tím, ktorý má opravu hry na starosť, sa skladá iba z dvoch zamestnancov. Kedy bude záplata hotová nateraz preto nie je známe. Do konca roka s tým však príliš nerátaj. Rozlúčime sa však v pozitívnom duchu – na PC sa totiž dostane aj prídavok Ultor Exposed and Corporate Warfare, ktorý bol doteraz dostupný výhradne na konzoly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom