Druhý diel akčného RPG Horizon Zero Down je podľa doterajších informácií skutočne vo vývoji, aj keď ešte nebol oficiálne potvrdený spoločnosťou Sony či vývojármi z Guerrilla Games. Na Reddite sa však objavilo vlákno s novými informáciami, ako je názov pokračovania, či dokonca hlavný príbeh.

Rovnako ako všetky neoficiálne informácie, aj tento únik na stránkach Redditu treba brať s rezervou. Informácie, ktoré sa v príspevku objavili, však pôsobia dôveryhodne, a preto môžeme aspoň dúfať, že budú pravdivé. Koniec koncov, po extrémne úspešnom prvom dieli Horizon Zero Down, kedy sa predalo 10 miliónov kópií hry na PS4, všetci hráči očakávajú, že Sony príde s pokračovaním, informuje TechRadar. Vývoj pokračovania dokonca omylom odhalil aj jeden z dablérov postáv pri jednom z rozhovorov už začiatkom roka.

Ako ale bude pokračovanie vyzerať a čo všetko prinesie? Druhý diel by mal podľa informácií z Redditu niesť názov Horizon 2: Singularity. Do hry by sa mala dostať hromada nových robotov, ktoré budú oproti prvému dielu omnoho väčšie. To prinesie aj úplne nový engine šplhania spolu s novým nástrojom, ktorým bude vystreľovací hák. Zlepšenia by sa tiež mala dočkať aj ľudská umelá inteligencia.

Hlavnou hrdinkou bude už stará známa Aloy, ktorá bude opäť bojovať za záchranu ľudstva. Príbeh bude pokračovať od miest, kde sa skončil dej Horizon Zero Down. Aloy, Varl a Nora sú na stope zlej umelej inteligencii HEPHAESTUS, ktorú chcú zničiť.

Pri svojom prenasledovaní však narazia na technologicky vyspelejší kmeň Oshua, ktorý bol ovládnutý záhadnou umelou inteligenciou nazývanou The Silver One. Tým je zápletka pre hlavný príbeh jasná. Aloy bude bojovať s novým druhom umelej inteligencie, ktorá sa snaží ovládnuť svet.

Uvidíme, či sa dočkáme potvrdenia, alebo vyvrátenia týchto informácií. No aj jedno aj druhé by hráčov rozhodne potešilo. Samozrejme pod podmienkou, že sa druhého dielu skutočne dočkáme, pokojne aj s príchodom novej generácie PlayStation.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom