Na Netflix síce v poslednom čase pribudla hromada nového obsahu, z viacerých očakávaných titulov sa však vykľulo sklamanie. Za mnohé spomeňme napríklad vlažné akčné snímky Project Power, The Old Guard alebo nepresvedčivý let na Mars v seriálovej sci-fi novinke Away. Streamovacia spoločnosť v oblasti kvality v poslednom čase ťahala za kratší koniec, aktuálna ponuka by ale mohla dokázať, že išlo len o chvíľkové zaváhanie.

Hviezdami nabitá dráma

Už v strede týždňa Netflix divákov potešil očakávanou dobovou drámou The Devil All the Time v hlavnej úlohe s Tomom Hollandom (Spider-Man: Far From Home) a Robertom Pattinsonom (Tenet). Príbeh filmu sa odohráva v povojnovom období na Stredozápade v malom mestečku Knickemstiff.

Okolo mladého muža, ktorého stvárňuje Tom Holland, sa začínajú zhlukovať podivní ľudia, bezhlavo nasledujúci zlovestného kazateľa Prestona Teagardina (Robert Pattinson). Mesto, v ktorom mladík žije, je prehnité korupciou i brutalitou, pred čím sa ústredný protagonista snaží ochrániť svojich najbližších.

Dobová dráma si síce od recenzentov neodniesla príliš pozitívne hodnotenia, divákom sa však film pozdáva, o čom svedčí aj nadpriemerné hodnotenie 76% na ČSFD. Vyzdvihovaný je predovšetkým excelentný výkon Toma Hollanda aj slušne zamotaný dej, ktorý obecenstvo necháva v napätí až do poslednej minúty.

Sadistická sestra sa vracia

Legendárna filmová snímka Prelet nad Kukučím hniezdom sa už dnes 18. septembra dočká duchovného seriálového zástupcu. Sústrediť sa tentokrát nebude na pacienta R. P. Murphyho, ktorého geniálne stvárnil Jack Nicholson, ale na krutú ošetrovateľku Ratched, vyžívajúcu sa v psychickom týraní svojich zverencov.

Hlavnú rolu v novinke stvárnila Sarah Paulson, hviezda prvej série American Crime Story, ktorá v novinke získa prácu v ústave pre mentálne chorých pacientov a postupne sa z nej stáva nemilosrdné monštrum. Showrunnerom a režisérom vybraných epizód je populárny tvorca John Murphy (Brooklyn 99), ktorý dal predlohe špecifický nádych.

Podobne ako v prípade predchádzajúceho filmu recenzenti Ratched udeľujú skôr priemerné hodnotenia, uvidíme teda, čo na seriálovú novinku povedia diváci. Netflix však o úspechu v tomto prípade očividne nepochybuje, keďže pred premiérou rovno potvrdil aj druhú sériu.

Čierny deň NASA

Všetko v poriadku, ideme na plný plyn!“, hlásil tri sekundy pred katastrofou veliteľ vesmírneho letu STS-51-L Francis R. „Dick“ Scobee. Udalosti, ktoré nasledovali, otriasli verejnosťou po celom svete a znamenali niekoľkoročný koniec vesmírnych letov z americkej pôdy.

Výbuch raketoplánu Challenger 28. januára 1986 neprežil nikto zo siedmych astronautov. Spočiatku sa hovorilo o teroristickom útoku aj priemyselnej sabotáži, neskoršie dôkladné vyšetrovanie však odhalilo skutočnú príčinu tragédie, ktorá bola omnoho prozaickejšia. Posádka životmi zaplatila za technickú chybu.

Udalostiam spojeným s letom Challenger sa venuje štvordielna dokumentárna miniséria Challenger: The Final Flight. Tá sa nezameriava len na výbuch a následné vyšetrovanie, predstavuje tiež, čo všetko katastrofe predchádzalo a aký dopad mala ďalšie fungovanie NASA.

Pohodová detektívka

Posledný kúsok z nášho výberu síce do ponuky Netflixu pribudne až v stredu 23. septembra, rovnako ale stojí za pozornosť. Hlavnú rolu v ňom totiž nestvárni nikto iný ako Millie Bobby Brown známa ako Eleven zo Stranger Things, spoločne s Henrym Cavillom, ktorý sa okrem role supermana na Netflixe preslávil stvárnením Zaklínača.

Dobová detektívka s názvom Enola Holmes sa zameria na mladšiu sestru legendárneho detektíva Sherlocka Holmesa, ktorá vyšetruje záhadné zmiznutie svojej matky. Mladá detektívka musí pri vyšetrovaní použiť nekonvenčné metódy, prípad navyše znamená aj výbornú príležitosť, ako nafúkaným bratom dokázať, že Enola si plne zaslúži priezvisko Holmes.

Novinka po všetkých stránkach pôsobí príjemným a sviežim dojmom, v prípade diváckeho úspechu sa môžeme tešiť aj na pokračovania, keďže motívom na vznik seriálu je 6-dielna knižná séria spisovateľky Nancy Springer.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom