Len pár dní dozadu sme informovali o dvoch akčných novinkách, ktoré už v júni prídu na Netflix. Streamovacia služba však v tohtoročnej akčnej nádielke rozhodne nešetrí a cez leto sa podľa Hollywood Reporter fanúšikom akcie dostane ďalšieho sľubného prídavku.

Akčná snímka The Old Guard rozpovie príbeh tajnej skupinky nesmrteľných žoldnierov na čele s oscarovou Charlize Theron (Monster, Mad Max: Fury Road), ktorí z úzadia už stovky rokov chránia svet a každodenný život smrteľníkov.

Prastaré zoskupenie bojovníkov sa ocitne v nebezpečí po tom, čo sa na scéne objaví dobre vyzbrojená organizácia, ktorá chce nesmrteľných  žoldnierov zneužiť a naklonovať ich gény. Ako však v traileri sľubuje Charlize Theron, organizácia nikdy nečelila takej sile, akú skupina Andromache predstavuje.

Hlavným ťahákom Netflixovej novinky nebude iba originálny námet a populárna hollywoodska herečka, ale tiež jej spoločníci, ktorých vo filme stvárnia napríklad Chiwetel Ejiofor (Doctor Strange), Matthias Schoenaerts (Kursk) či menej známy Luca Marinelli.

Prvý menovaný si za výkon v 12 rokov otrokov vyslúžil nomináciu na Oscara, herecké osadenstvo je teda silné a zostáva len veriť, že režisérka Gina Prince-Bythewood projekt odkormidluje do úspešného konca.

Pre Netflix ide v krátkom slede o ďalší z radu akčných blockbusterov, ktoré streamovací gigant svojim predplatiteľom prinesie. Koncom minulého roka sa akční fanúšikovia dočkali 6 Undground s Ryanom Reynoldsom (Deadpool), neskôr nasledovali ďalšie veľké hity ako Spenser Confidential či Extraction. Aj v ďalších dvoch filmoch hlavné role stvárnili veľkí muži Hollywoodu v podobe Marka Wahlberga a Chrisa Hemswortha.

Netflix teda jasne dokazuje, že po seriáloch plánuje v čoraz väčšej miere dominovať aj vo svete filmu. Premiéra The Old Guard je v rámci streamovacej služby na naplánovaná piatok 10. júla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom