Streamovaciu službu Netflix môžeme pokojne označiť za najznámejšiu a najväčšiu v počte predplatiteľov. Nie je teda žiadnym prekvapením, že sa každý rok snaží vylepšovať svoje služby, či dokonca ponúkať nové lokalizované prostredia. Najnovší prírastok by, podľa najnovších informácií, mala byť lokalizácia, ktorá poteší nejedného Slováka.

O tejto novinke informovala najväčšia neoficiálna stránka česko-slovenských fanúšikov Netflixu na Facebooku.

„Máme pre Vás dôkaz, že český Netflix je už naozaj veľmi blízko. Pod statusom si môžete prehliadnuť prvé snímky českého prostredia, ktoré má zatiaľ chyby, no ide o akúsi beta verziu,“ uvádza sa v príspevku danej stránky.

V jednej oblasti patríme medzi špičku

Aktuálne sa odhaduje, že Netflix má po celom svete vyše 140 miliónov predplatiteľov. Na Slovensku si túto službu zatiaľ predplatilo okolo 30 tisíc ľudí, pričom v susedných Čechách je tento počet vyše  dvojnásobný (70 tisíc). Ponuka Netflixu sa líši v každej krajine.

Máme pro vás důkaz, že český Netflix už je opravdu nejdál na zápraží – pod statusem si můžete prohlédnout první snímky…

Gepostet von Netflix CZ + SK Fans am Donnerstag, 26. September 2019

Pôvodná tvorba je dostupná prakticky všade, no počet seriálov a filmov, ktoré nepochádzajú z vlastnej tvorby je v každej krajine iný. Môžeme sa však pochváliť, že patríme medzi európsku špičku, nakoľko sa pred nami v počte titulov nachádza len Veľká Británia, Írsko a Maďarsko.

Preložené budú aj názvy filmov, či seriálov

V súvislosti s pripravovanou českou lokalizáciou sa hovorí o tom, že samotný predplatiteľ si bude môcť vybrať, či bude chcieť používať anglickú verziu alebo tú s českým jazykom. Toto riešenie ocení určite mnoho používateľov, ktorí nemajú problém s angličtinou a na prostredie ako také si už jednoducho zvykli.

BREAKING NEWS! Dostali jsme se k údajům z bety českého Netflixu a máme pro vás překvapující informace. Američané jsou v…

Gepostet von Netflix CZ + SK Fans am Donnerstag, 26. September 2019

Na fanúšikovskej stránke sa spomína aj to, že lokalizované budú aj samotné názvy seriálov, či filmov. Niektoré tituly sú preložené doslovne, ako napríklad Rozčarovaní (pôvodne Disenchantment) alebo Lepší než My (pôvodne Better Than Us). Pri niektorých ďalších tituloch sú však použité celkom kreatívne názvy ako No není to romantika? (pôvodne  Isn’t it Romantic), Čára (pôvodne Tall Girl alebo Vražda na jachtě (pôvodne Murder Mystery).

Viac dabingu a titulkov? HBO Go!

Pokiaľ ti však záleží na tom, aby si mal dostupných čo najviac filmov a seriálov s českými titulkami, či dabingom, najlepšou voľbou bude konkurenčná platforma HBO Go. Tam sa v súčasnosti nachádza jednoznačne najväčší počet takýchto filmov a seriálov. O porovnaní medzi Netflixom a HBO Go sa môžeš dočítať napríklad aj v tomto článku.

Zaujímavou alternatívou môže byť aj očakávaná Apple TV, ktorá by mohla obsahovať aj slovenské titulky. Jej oficiálne spustenie je naplánované na 1. novembra za cenu 4,99 €, čo je ekvivalent avizovanej ceny v dolároch pri predstavení. Okrem HBO Go a Apple TV nesmieme zabudnúť aj na čoskoro dostupnú platformu Disney+, ktorej uvedenie na náš trh však zatiaľ známe nie je.

Zobraziť celú galériu (0)
Pixabay (Úprava redakcie)

Určite sa zhodneme na tom, že tento krok uvítajú stovky ľudí naprieč celým Českom a Slovenskom. Konkurenčný boj je neúprosný a tak bude zaujímavé sledovať, ako zareagujú ďalšie veľké spoločnosti. Môžeme už len dúfať v to, že sa časom dočkáme českých alebo slovenských lokalizácií aj na ďalších podobných streamovacích službách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom