Podzemný tunel Boring Company bol spustený len pred pár dňami, no za tento krátky čas ho už postihol prvý bezpečnostný problém. Ako informuje portál Futurism, do tunela sa „infiltroval“ vodič na elektromobile inej značky.

Od The Boring Company sme v minulosti dostali dych vyrážajúce animácie a množstvo úžasných nápadov, ktoré mali spôsobiť revolúciu hromadnej dopravy a odbremeniť asfaltové cesty na povrchu. Videli sme autonómne autobusy s presklenými stenami, obrovské siete tunelov a praktické vyriešenie problémov s dopravou vo veľkých mestách.

Prvé pochybnosti sa objavili už počas demonštrácie v roku 2018, kedy novinári opisovali jazdu ako roztrasenú a hektickú. Kým vtedy dosahovali maximálnu rýchlosť takmer 190 km/h a Elon Musk prisľúbil až 240 km/h, vozidlá Tesly v dnes otvorených tuneloch dosahujú rýchlosť 65 km/h. Z dostupných videí a tvrdení sa zdá, že jazda je rovnako roztrasená.

Boring Company

Netreba zabúdať na fakt, že kým v roku 2018 fungovali Tesly v tuneloch so spusteným autopilotom a na kolesách mali pripevnené špeciálne vodiče, dnes sedí za volantom človek, ktorý sa v priestore neodváži prekonať rýchlosť 65 km/h. Futuristicky pôsobí jedine samotná Tesla a snaží sa o to aj LED osvetlenie, ktoré sa ale väčšmi ponáša na svetelnú šou lacnej diskotéky.

Prakticky tak ide iba o „obyčajný“ tunel, v ktorom by mohlo jazdiť hocijaké auto s vodičom za volantom. Toto tvrdenie nedávno dokázal infiltrátor, ktorý sa do novo spusteného tunelu Boring Company dostal a jazdil tak popri ostatných elektromobiloch značky Tesla.

Ide len o obyčajný tunel?

Tunely Boring Company mali byť niečím špeciálnym, no ukazuje sa, že ide o obyčajný tunel, v ktorom prakticky dokáže jazdiť akékoľvek iné vozidlo. Dôkazom je aj nedávny incident, kedy vodič elektromobilu inej, doposiaľ neznámej značky, sa infiltroval do tunela a jazdil v ňom popri ostatných elektromobiloch Tesla.

The Boring Company /Twitter

K narušeniu spoločnosť Boring Company privolala aj miestnu políciu metra, ktorá „narušiteľa“ úspešne vyviedla z tunela von. Doposiaľ nevedno, ako je možné, že sa do systému tunelov dostalo cudzie vozidlo. Pri všetkých vstupoch sa totiž nachádzajú fyzické bariéry, ktoré navyše monitoruje bezpečnostná služba, informuje TechCrunch.

Viac vozidiel a aj autonómna jazda

Na základe zverejnenej e-mailovej komunikácie, kde sa celý incident prešetroval, sa na verejnosť dostali ďalšie nové, veľmi dôležité informácie týkajúce sa tunela Boring Comapny.

Podľa správ spoločnosť zvažuje zvýšiť počet vozidiel v tuneli zo 62 až na 70. Už čoskoro by tiež mali vozidlá v tuneli jazdiť úplne autonómne. Doteraz museli byť všetky autonómne systémy vypnuté a Teslu šoféroval ľudský vodič.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú